Marcin Nowak 07.12.2010

Trwa wyśmienita passa Pingwinów z Pittsburgha

Hokeiści Pittsburgh Penguins wygrali dziesiąte spotkanie z rzędu. Tym razem pokonali słabo spisujących się w tym sezonie New Jersey Devils 2:1.
Sidney Crosby Pittsburgh PenguinsSidney Crosby Pittsburgh Penguinsfot. Wikipedia

Bohaterem spotkania był kapitan Pingwinów Sidney Crosby. Zdobył 24. bramkę w ym sezonie i zaliczył 24. asystę. Z 48 punktami prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej. W ostatnich pięciu meczach zdobył 9 bramek. W szesnastu ostatnich meczach zdobył 18 bramek i miał 15 asyst. Penguins mają 40 punktów i prowadzą na Wschodzie.

O punkt mniej od Pingwinów mają Washington Capitals. Stołeczni przegrali po karnych z Toronto Maple Leafs 4:5. Po dwóch tercjach to Capitals prowadzili 4:1. W trzeciej tercji wyrównali Michaił Grabowski, Tim Brent i - po raz drugi w tym spotkaniu - Clarke MacArthur. Grabowski zdobył też jedyną bramkę w serii karnych.

Po karnych wygrali również Columbus Blue Jackets. Pokonali Dallas Stars 3:2, kończąc serię sześciu zwycięstw rywali. Gola na wagę remisu zdobył na 47 sekund przed końcem trzeciej tercji kapitan Blue Jackets Rick Nash. Nash trafił też w karnych, ale zwycięska bramka należała do Colina Wilsona.

San Jose Sharks pokonali na wyjeździe Detroit Red Wings 5:2. Dwa gole dla Rekinów zdobył Logan Couture. W drugiej tercji Niclas Wallin wraz z Couture'em zdobyli dwa gole w odstępie 8 sekund.

A tlanta Thrashers pokonali 3:2 Nashville Predators po dogrywce, choć przegrywali 0:2. Do wyrównania doprowadzili Jim Slater i Andrew Ladd. W dogrywce zwycięskiego gola zdobył Zach Bogosian.

Wyniki poniedziałkowych meczów w hokejowej lidze NHL:

Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 2:1
Washington Capitals - Toronto Maple Leafs 4:5 (po karnych)
Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 3:2 (po karnych)
Detroit Red Wings - San Jose Sharks 2:5
Atlanta Thrashers - Nashville Predators 3:2 (po dogrywce)

2. Colorado 13 3 10 91:82 29
3. Minnesota 11 4 11 63:76 26

5. Anaheim 13 3 13 71:87 29

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), porażki, bramki i punkty