Marcin Nowak 22.12.2010

Przebudowa nie służy Orlando Magic

Byłej drużynie Marcina Gortata, Orlando Magic, na razie nie pomaga gruntowna przebudowa składu. Ekipa z Florydy przegrała z Dallas Mavericks 99:105 i była to jej ósma porażka w dziewięciu ostatnich spotkaniach.
Los Angeles Lakers - Milwaukee BucksLos Angeles Lakers - Milwaukee Bucksfot. PAP/EPA

Bohaterem meczu był Dirk Nowitzki. Niemiec miał wprawdzie tylko 17 punktów i 4 celne rzuty z gry na 13, ale i tak przeszedł do historii. Po tym meczu Nowitzki ma 21798 punktów i zrównał się z Larrym Birdem na 5. miejscu w punktowej klasyfikacji wszechczasów. Samotnym bohaterem Orlando był Dwight Howard - 26 punktów i aż 23 zbiórki.

Mistrzowie ligi Los Angeles Lakers niespodziewanie ulegli Milwaukee Bucks 79:98. Była to najmniejsza zdobycz punktowa Lakersów od marca 2009 roku. 22 punkty dla zwycięzców rzucił rezerwowy Earl Boykins.

Charlotte Bobcats przegrali z Oklahoma City Thunder 81:99. Po meczu 32-punktowym dorobkiem mógł się pochwalić Kevin Durant. Trafił między innymi 14 z 16 rzutów osobistych.

Chicago Bulls rozgromili Philadelphia 76ers 121:76. W czwartej kwarcie drużyna z Chicago prowadziła w pewnym momencie różnicą 51 punktów. Byki zajmują trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej.

Golden State Warriors potrzebowali dogrywki, by pokonać Sacramento Kings 117:109. Bohaterem Warriors był Monta Ellis, który rzucił 36 punktów, w tym 9 w dogrywce.
Vancouver Grizzlies przegrali z New Jersey Nets 94:101. Dla gości było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od ponad miesiąca.

Wyniki wtorkowych meczów ligi koszykówki NBA:

Orlando Magic - Dallas Mavericks 99:105
Charlotte Hornets - Oklahoma City Thunder 81:99
Chicago Bulls - Philadelphia 76ers 121:76
Memphis Grizzlies - New Jersey Nets 94:101
Sacramento Kings - Golden State Warriors 109:117 (po dogr.)

4. Portland 15 14 .517
5. Minnesota 6 23 .207