Marcin Nowak 22.12.2010

Dallas Stars wychodzą na prowadzenie

Hokeiści Dallas Stars pokonali Montreal Canadiens 5:2 w meczu ligi NHL. Drużyna z Teksasu wyszła na prowadzenie w Konferencji Zachodniej.
Bramkarz Marty Turco z Dallas StarsBramkarz Marty Turco z Dallas Stars fot.PAP/EPA

Stars prowadzili 2:0 po pierwszej tercji. Najpierw trafił Adam Burish, a potem - mimo liczebnego osłabienia drużyny - Jamie Benn. Po dwóch minutach drugiej tercji było już 3:0 dzięki trafieniu Łotysza Karlisa Skrastinsza. Kontaktowego gola zdobył Mathieu Darche, ale jeszcze w tej odsłonie na 4:1 podwyższył Brad Richards, dla którego był to 16. gol w sezonie.

W 53. minucie spotkania było 4:2, a gola w osłabieniu dla Canadiens zdobył ich kapitan Brian Gionta. Radość gości trwała 53 sekundy, a wszelkie nadzieje przekreślił Loui Eriksson. Drużyna z Dallas ma 45 punktów, o jeden więcej od Detroit Red Wings. Drużyna z Detroit rozegrała jednak o dwa mecze mniej.

Również 5:2 Buffalo Sabres pokonali Anaheim Ducks. Dwa gole zdobył pierwszoroczniak Tyler Ennis, a pierwsze trafienie w tym sezonie zaliczył kapitan Szabel, Craig Rivet.

Washington Capitals wygrali z New Jersey Devils 5:1. W poprzednim spotkaniu tych drużyn to rywale Stołecznych wygrali 5:0. Pierwsze dwa punkty w karierze zaliczył Andrew Gordon z Capitals, który miał gola i asystę, podobnie jak obrońca John Carlson.

Columbus Blue Jackets pokonali Calgary Flames 3:1. Gospodarzom wybitnie pomógł ich rezerwowy bramkarz. Mathieu Garon obronił 29 z 30 strzałów rywali Blue Jackets.

Czyste konto zachował bramkarz Los Angeles Kings. Jonathan Quick obronił 23 strzały, a jego drużyna pokonała na wyjeździe Colorado Avalanche 5:0. Dla drużyny z Los Angeles dwa gole i dwie asysty miał Dustin Brown. Po tym spotkaniu jedyną drużyną w NHL, która w każdym z meczów tego sezonu strzelała przynajmniej jednego gola, jest St. Louis Blues.

Tym razem Bluesmeni strzelili cztery i pokonali w Atlancie hokeistów Thrashers 4:2. Gole dla drużyny z Missouri zdobywali: Brad Boyes, Alexander Steen, Alex Pietrangelo i Vladimir Sobotka.

San Jose Sharks pokonali Edmonton Oilers 2:1. 18. gola w tym sezonie zdobył jeden z poważniejszych kandydatów do nagrody dla debiutanta roku, Logan Couture. 21-letni Kanadyjczyk ma na koncie także 7 asyst.

2. Colorado 19 11 4 121 110 42
3. Minnesota 15 13 4 79 91 34