Paweł Gawlik 23.12.2010

NHL: rewelacyjna seria Crosby'ego

Hokeiści Pittsburgh Penguins pokonali Floridę Panthers 5:2 w meczu ligi NHL. W 22. kolejnym spotkaniu punktował kapitan Pingwinów Sidney Crosby.
Sidney Crosby Pittsburgh PenguinsSidney Crosby Pittsburgh Penguinsfot. Wikipedia

Złoty medalista z Vancouver zdobył gola w ósmej minucie spotkania. Dawał on gospodarzom prowadzenie 2:1. Seria Crosby'ego jest najdłuższą po lokaucie, ex aequo z Danym Heatleyem, który dokonał tego wyczynu w sezonie 2004/05.

Do wyrównania rekordu wszech czasów Markusa Naslunda z sezonu 1992/93 Crosby potrzebowałby jeszcze ośmiu kolejnych meczów z co najmniej jednym punktem. Kapitan "Pingwinów" ma w tym sezonie 28 bramek i 30 asyst i prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej.

Drugi w tej punktacji Steven Stamkos również musiał zadowolić się jednym punktem. Jego Tampa Bay Lightning przegrali na wyjeździe z New York Islanders 1:2, a Stamkos asystował przy golu Ryana Malone'a. Zwycięską bramkę na 77 sekund przed końcem dogrywki zdobył John Tavares, który wcześniej miał asystę.

Prowadzenie w Konferencji Zachodniej odzyskali hokeiści Detroit Red Wings, którzy pokonali Vancouver Canucks 5:4 po dogrywce. Zwycięskiego gola zdobył Henrik Zetterberg. Szwed miał w tym spotkaniu dwa trafienia, zaliczył też asystę.

Rywale Detroit z Central Division spotkali się w Chicago. Tamtejsi Blackhawks pokonali Nashville Predators 4:1. Swojego piątego i szóstego gola w tym sezonie zdobył Jack Skille. W 30 meczach, jakie łącznie rozegrał w poprzednich trzech sezonach, Skille miał na koncie pięć trafień.