Paweł Klocek 01.01.2011

NHL: Bolesna porażka lidera

Porażką 2010 rok zakończyli hokeiści Detroit Red Wings. Najlepsza drużyna obecnych rozgrywek ligi NHL we własnej hali niespodziewanie przegrała po dogrywce 3:4 z jedną z najsłabszych - New York Islanders.
Derek StepanDerek Stepan fot. PAP

Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Prowadzenie "Czerwonym Skrzydłom" dał w 12. minucie Johan Franzen. Później jednak trzy kolejne gole zdobyli "Wyspiarze".
Gospodarzom udało się doprowadzić do dogrywki, ale kiedy w niej na ławce kar usiadł Szwed Henrik Zetterberg, goście wykorzystali grę w przewadze. Zwycięstwo zapewnił im Pa Parenteau.

W sylwestrowy wieczór wygrał także najsłabszy zespół sezonu. New Jersey Devils pokonali we własnej hali Atlanta Thrashers 3:1. Był to dopiero dziesiąty triumf "Diabłów". Na koncie mają aż 27 porażek.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu zmierzyły się druga (Vancouver Canucks) i trzecia (Dallas Stars) drużyna Konferencji Zachodniej. W Teksasie gładko 4:1 zwyciężyła ekipa z Kanady.

Porażki doznało Phoenix Coyotes. Zespół Wojtka Wolskiego przegrał na wyjeździe z St. Louis Blues 3:4. Urodzony w Zabrzu hokeista nie pojawił się na lodowisku. "Kojoty" zajmują 12. miejsce w Konferencji Zachodniej.