Marcin Nowak 20.01.2011

Dwie asysty Polaka w meczu ligi NHL

Hokeiści New York Rangers rozgromili Toronto Maple Leafs 7:0. Bohaterem spotkania był zdobywca czterech goli Marian Gaborik, a Wojtek Wolski miał dwie asysty.
Wojciech WolskiWojciech Wolskifot. Wikipedia

Marian Gaborik przerwał negatywną passę. Po ośmiu spotkaniach bez gola w poprzednim meczu trener John Tortorella w ogóle nie wystawił go do składu. Teraz Słowak wrócił i odpowiedział czterema golami i asystą.

Spotkanie rozstrzygnęło się praktycznie w ciągu pięciu minut pierwszej tercji. Rangers zdobyli wówczas cztery gole, a jeden z nich był autorstwa Gaborika. W drugiej tercji Słowak trafił dwukrotnie, raz przy asyście Wojtka Wolskiego. Urodzony w Zabrzu Kanadyjczyk asystował też przy ostatnim golu spotkania, zdobytym przez Norwega Matsa Zuccarello. W pięciu meczach w New York Rangers Wolski ma 2 gole i 3 asysty. W całym sezonie - 8 goli i 13 asyst.

Równie jednostronne było spotkanie Calgary Flames-Minnesota Wild. Goście wygrali 6:0, a dwa gole zdobył Czech Martin Havlat. Dla Wild było to trzecie zwycięstwo z rzędu i siódme w dziesięciu ostatnich spotkaniach. Z 53 punktami drużyna z St. Paul zajmuje 9. miejsce na Zachodzie i traci już tylko punkt do 8. miejsca, gwarantującego awans do play-off.

O cztery punkty mają Columbus Blue Jackets, którzy pokonali na wyjeździe Florida Panthers 3:2 po dogrywce. Goście przegrywali 2:0, jednak wyrównali, a bramka na 2:2 padła na minutę przed końcem spotkania, Szalę zwycięstwa na korzyść Blue Jackets przechylił w doliczonym czasie gry RJ Umberger.

Wyniki środowych meczów hokejowej ligi NHL:

New York Rangers - Toronto Maple Leafs 7:0
Calgary Flames - Minnesota Wild 0:6
Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 2:3 (po dogrywce)

2. Colorado 24 16 6 152 146 54
3. Minnesota 24 18 5 123 128 53