Paweł Gawlik 22.01.2011

NHL: Przerwana seria Dallas Stars

Calgary Flames pokonali Dallas Stars 7:4 w meczu ligi NHL. Goście zakończyli passę ośmiu wyjazdowych zwycięstw.
Bramkarz Marty Turco z Dallas StarsBramkarz Marty Turco z Dallas Stars fot.PAP/EPA

Dwa gole i asystę w tym spotkaniu miał David Moss. 20. gola w sezonie zdobył z kolei kapitan "Płomieni" Jarome Iginla. Złoty medalista z Vancouver w 12. kolejnym sezonie zdobywa co najmniej 20 trafień. To najdłuższa taka seria spośród zawodników grających obecnie w NHL. Rekordzistą wszech czasów - 22 kolejne sezony - jest Gordie Howe, który hokejową karierę zakończył w wieku 52 lat. Iginla ma o 18 lat mniej.

Siedem goli zdobyli też hokeiści Montreal Canadiens, którzy rozgromili na wyjeździe Ottawa Senators 7:1. Była to szósta z rzędu porażka gospodarzy. Bohaterami spotkania byli zdobywca dwóch goli Czech Tomasz Plekanec oraz Białorusin Andrij Kosticyn, który strzelił gola i asystował przy trafieniu Plekanca. 33 strzały obronił bramkarz Canadiens, Carey Price.

Buffalo Sabres przegrali 2:5 z New York Islanders. Ton spotkaniu nadała udana pierwsza tercja "Wyspiarzy". W odstępie trzech minut trafili wówczas Michael Grabner i Matt Moulson. Grabner zdobył potem jeszcze jednego gola, w końcówce spotkania trafiając do pustej bramki.

Najmniej goli padło w derbach stanu Floryda. Florida Panthers przegrali po karnych z Tampa Bay Lightning 1:2. Goście wygrali dzięki kontrowersyjnemu golowi Dominika Moore'a. Zanim sędziowie uznali to trafienie w serii karnych musieli sprawdzić czy zawodnik Tampy nie dobił swojego strzału po odbiciu krążka przez bramkarza. Ostatecznie doszli jednak do wniosku, że krążek nie został odbity przez Tomasza Vokouna. W pierwszej tercji asystę przy golu Stevena Downiego uzyskał Steven Stamkos. Dzięki temu zrównał się z liderem punktacji kanadyjskiej Sidneyem Crosby. Obaj mają po 66 punktów.