Marcin Nowak 21.01.2011

Świetna forma New Jersey Devils

Ostatnia drużyna Konferencji Wschodniej New Jersey Devils pokonała Pittsburgh Penguins 2:0 w meczu ligi NHL. Gospodarze odnieśli czwarte zwycięstwo w ostatnich pięciu spotkaniach.
Sidney Crosby Pittsburgh PenguinsSidney Crosby Pittsburgh Penguinsfot. Wikipedia

Gole dla Devils padły w pierwszych dziesięciu minutach. Do bramki trafiali Brian Rolston i Nick Palmieri. Później robota należała do Martina Brodeura. Bramkarz New Jersey obronił 23 strzały i po raz 114. w karierze zachował czyste konto.

Steven Stamkos goni kanadyjską gwiazdę

Devils mają 31 punktów, jednak aż 9 z nich zdobyli w ostatnich pięciu spotkaniach. Ich rywale po raz pierwszy w historii wystąpili bez zarówno Sidneya Crosby'ego, jak i Jewgienija Małkina. Do kontuzjowanego już kapitana Penguins dołączył Rosjanin, który doznał urazu kolana.

Crosby natomiast nie zagrał w siódmym kolejnym spotkaniu, ale pozostał na prowadzeniu w klasyfikacji kanadyjskiej.

Crosby'ego goni Steven Stamkos z Tampa Bay Lightning. Jego zespół pokonał po karnych Atlanta Thrashers 3:2 i było to 10. z rzędu zwycięstwo nad tymi rywalami. Kanadyjczyk trafił do siatki dwukrotnie i były to jego 36. i 37. trafienie w tym sezonie.

W klasyfikacji kanadyjskiej Stamkos ma 65 punktów, a więc o punkt mniej od Crosby'ego. Błyskawice mają 61 punktów i zajmują drugie miejsce na Wschodzie, tracąc 6 punktów do Philadelphia Flyers.

126 karnych minut

Lotnicy wysoko pokonali Ottawa Senators 6:2. Do ich składu wrócił obrońca Chris Pronger i od razu zanotował dwie asysty. Dwa gole i dwie asysty miał kapitan "Lotników" Mike Richards. W spotkaniu sędziowie łącznie odesłali zawodników na 126 karnych minut. Drużyna z Ottawy przegrała 10 z ostatnich 11 spotkań i spadła na 13. miejsce w Konferencji Wschodniej.

Ottawę wyprzedzili lokalni rywale Toronto Maple Leafs. Drużyna "Klonowego Liścia" pokonała Anaheim Ducks 5:2. 19. i 20. gola w tym sezonie zdobył Białorusin Michaił Grabowski. Po tej porażce drużyna z Anaheim zajmuje piąte miejsce na Zachodzie.

Ich porażkę wykorzystali Nashville Predators, którzy awansowali na czwarte miejsce. Drużyna z Tennessee pokonała na wyjeździe Colorado Avalanche 5:1. Było to ich dziewiąte zwycięstwo w ostatnich jedenastu spotkaniach. Przed spotkaniem gospodarze dowiedzieli się, że ich napastnik Tomasz Fleischmann nie zagra już w tym sezonie z powodu zatorowości płucnej. W Central Division Nashville zajmuje drugie miejsce, tracąc sześć punktów do Detroit Red Wings.

Drużyna z Detroit pokonała po dogrywce St. Louis Blues 4:3. "Czerwone Skrzydła" prowadziły już 3:0, jednak "Bluesmeni" doprowadzili do wyrównania. Zwycięskiego gola zdobył Darren Helm. Detroit jest wiceliderem Konferencji Zachodniej z dorobkiem 64 punktów.

Drużyna z Vancouver na czele Zachodu

Na czele Zachodu pozostają Vancouver Canucks, którzy przegrali po karnych z San Jose Sharks. Była to ich trzecia porażka z rzędu. Gospodarzom nie pomogła świetna postawa bramkarza Roberto Luongo, który obronił 45 strzałów.

Trzecie miejsce na Zachodzie zajmują Dallas Stars, którzy odnieśli dziewiąte z rzędu wyjazdowe zwycięstwo. Hokeiści z Teksasu pokonali w Edmonton tamtejszych Oilers 4:2. Gole dla Dallas zdobywali: Jamie Benn, Mike Ribeiro, James Neal i Adam Burish.

Washington Capitals pokonali na wyjeździe New York Islanders 2:1. Dla drużyny z Waszyngtonu gole zdobywali Jason Chimera i Nicklas Backstroem. Przy obu asystował Aleksander Owieczkin.

Carolina Hurricanes pokonali New York Rangers 4:1. W ekipie gości grał Wojtek Wolski, jednak tym razem nie zdobył punktu. Po golu i asyście dla gospodarzy mieli Chad LaRose i Jeff Skinner. Bramkarz Hurricanes Cam Ward obronił aż 39 strzałów rywali.

Inny bramkarz Ryan Miller był bohaterem Buffalo Sabres. Jego zespół pokonał na wyjeździe Boston Bruins 4:2, a Miller obronił 38 strzałów. Los Angeles Kings przegrali z Phoenix Coyotes 0:2. Oba gole padły w drugiej tercji. W odstępie minuty trafili Martin Hanzal i Lee Stempniak.

Carolina Hurricanes - New York Rangers 4:1
Atlanta Thrashers - Tampa Bay Lightning 2:3 (po karnych)
St.Louis Blues - Detroit Red Wings 3:4 (po dogrywce)
Colorado Avalanche - Nashville Predators 1:2
Edmonton Oilers - Dallas Stars 2:4
Vancouver Canucks - San Jose Sharks 1:2 (po karnych)

Los Angeles 24 22 1 134 119 49

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.