Marcin Nowak 25.01.2011

Vancouver Canucks przerwali pasmo porażek

Liderzy Konferencji Zachodniej NHL Vancouver Canucks rozgromili trzecią drużynę Zachodu Dallas Stars 7:1. Gospodarze przerwali tym samym serię czterech porażek.
Vancouver Canucks - Detroit Red WingsVancouver Canucks - Detroit Red Wingsfot. Flickr

To spotkanie było okazją do przełamania się dla wielu zawodników Canucks. Gola na 1:0 zdobył już w 78. sekundzie spotkania Alexandre Burrows i był to jego pierwszy gol po siedmiu spotkaniach bez trafienia. Serie bez gola przerwało trzech innych zdobywców goli dla Vancouver. Najdłuższą (25 spotkań) zakończył Dan Hamhuis.

Hokeiści New York Rangers pokonali na wyjeździe Washington Capitals 2:1 po karnych. Jednego z trzech goli dla gości w serii karnych zdobył Wojtek Wolski. Zwycięski karny należał jednak do Rosjanina Artioma Anisimowa. Drużyna z Waszyngtonu przegrała siódmy z rzędu mecz, w którym doszło do dogrywki.

Carolina Hurricanes pokonali Toronto Maple Leafs 6:4. Najwięcej działo się w trzeciej tercji, wygranej przez gospodarzy 4:3. Dwukrotnie wówczas do siatki trafił Brandon Sutter. Po tym zwycięstwie Hurricanes tracą już tylko punkt do 8. miejsca, gwarantującego awans do play-off.

Na Zachodzie o ósemkę walczą będący aktualnie pod kreską Los Angeles Kings i Calgary Flames.

Kings pokonali Boston Bruins 2:0. Gole zdobyli Ryan Smyth i Andriej Loktionow. Po raz piąty w tym sezonie czyste konto zachował bramkarz Kings Jonathan Quick.

Calgary Flames wygrali z Nashville Predators 3:1 i było to ich trzecie z rzędu zwycięstwo. Gole dla "Płomieni" zdobywali: Curtis Glencross, Jarome Iginla i Brendan Morrison. Drużyna z Los Angeles traci 3 punkty do ósmych na Zachodzie Colorado Avalanche, a Calgary - 4.

Tymczasem "Lawiny" pokonały po zaciętym meczu St. Louis Blues 4:3, a dwa gole zdobył Brandon Yip. Były to jego pierwsze trafienia od 13 spotkań.

Wyniki poniedziałkowych spotkań hokejowej ligi NHL:

Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs 6:4
Washington Capitals - New York Rangers 1:2 (po karnych)

Los Angeles 26 22 1 140 122 53

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.