Paweł Gawlik 26.01.2011

Tysięczna wygrana Flyers w NHL

Hokeiści Philadelphia Flyers świętowali tysięczne zwycięstwo, jako gospodarze meczu ligi NHL. Jubileusz wypadł bardzo efektownie - nie dali szans ekipie Montreal Canadiens, wygrywając 5:2.
Tysięczna wygrana Flyers w NHLfot. Wikipedia

Na przerwę w rozgrywkach, spowodowaną Meczem Gwiazd (30 stycznia w Raleigh), zawodnicy z Filadelfii udadzą się w doskonałych humorach. Z dorobkiem 71 punktów są najlepszym zespołem w całej lidze i wszystko wskazuje na to, że szybko zapewnią sobie udział w rozgrywkach o Puchar Stanleya. W poprzednim sezonie awansowali do play off rzutem na taśmę - w ostatnim meczu rundy zasadniczej.

Flyers pokazali we wtorek, jak należy grać w przewadze liczebnej. Trzykrotnie wykorzystali tę szansę, a bramki strzelali: Jeff Carter, Claude Giroux i Kimmo Timonen. Do siatki Canadiens trafili również Dan Carcillo i Danny Briere.

"Lotnicy" występują w NHL od sezonu 1967/68, gdy ligę powiększono o sześć drużyn. Z tego grona Flyers jako pierwsi wygrali tysiąc spotkań przed swoimi kibicami.

- Jest to wspaniałe osiągnięcie, prawdziwy kamień milowy i powód do dumy dla tych wszystkich, którzy zakładają nasze pomarańczowo-czarne barwy od blisko 45 lat - oświadczył założyciel klubu Ed Snider.

Piłkarskim wynikiem zakończył się mecz w Pittsburghu, gdzie tamtejsi Penguins pokonali New York Islanders 1:0. W 49. minucie jedynego gola strzelił Craig Adams. "Pingwiny" wystąpiły osłabieni brakiem Sidneya Crosby'ego (nie zagrał już w dziewiątym meczu, wciąż odczuwa skutki wstrząśnienia mózgu, którego doznał 5 stycznia podczas spotkania z Tampa Bay Lightning) i Jewgienija Małkina.
Bramkarz gospodarzy Marc-Andre Fleury obronił 29 strzałów, zachowując czyste konto po raz osiemnasty w karierze.