Marcin Nowak 19.02.2011

Zwycięstwo Boston Bruins po kadrowej rewolucji

Hokeiści Boston Bruins pokonali na wyjeździe Ottawa Senators 4:2. Był to pierwszy mecz obu drużyn po znaczących zmianach w składzie.
Aleksiej Kowaliow z Ottawa Senators (L) i Patrice Bergeron z Boston Bruins (P)Aleksiej Kowaliow z Ottawa Senators (L) i Patrice Bergeron z Boston Bruins (P)fot. Flickr

W barwach Bruins po raz pierwszy wystąpił Tomasz Kaberle - obrońca zakupiony dzień wcześniej z Toronto Maple Leafs. Pojawił się też Chris Kelly, który przyszedł właśnie z Ottawy.

Wczoraj w ramach wymiany z Atlantą, Boston nabył Richa Peverleya oraz Borisa Valabika. Peverley zadebiutuje dziś, a Valabik będzie grał w zespole filialnym - Providence Bruins. W meczu z Ottawą dwa gole dla Bruins zdobył Brad Marchand, a po jednym: Nathan Horton i Dennis Seidenberg. Boston zajmuje trzecie miejsce na Wschodzie, a Ottawa zamyka tabelę Konferencji Wschodniej.

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli Detroit Red Wings. Czerwone Skrzydła pokonały Florida Panthers 4:3. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Todd Bertuzzi, który ma na koncie 6 trafień w ostatnich trzech spotkaniach.

New Jersey Devils pokonali New York Rangers 1:0. Jedynego gola zdobył Rosjanin Ilia Kowalczuk. Z ostatnich 17 meczów Diabły wygrały 14 i nadal walczą o udział w play-off. Do ósmej drużyny na Wschodzie tracą jednak aż 12 punktów.

Tą ósmą drużyną są Carolina Hurricanes, którzy pokonali liderów Wschodu Philadelphia Flyers 3:2. Zwycięskiego gola zdobył na trzy minuty przed końcem spotkania Erik Cole.
Oddalają się szanse na awans do play-off drużyny Buffalo Sabres. Szable uległy u siebie St. Louis Blues, a gole dla gości zdobywali: TJ Oshie, David Backes i Vladimir Sobotka.

Mimo zwycięstwa Blues zajmują dopiero 13. miejsce na Zachodzie, z 7-punktową stratą do ósmych Anaheim Ducks. Bluesmeni mają jednak na koncie o trzy mecze mniej.

Drużyna z Anaheim przegrała na wyjeździe z Minnesota Wild 1:5. To druga porażka z rzędu Ducks w drugim kolejnym spotkaniu bez podstawowego bramkarza, Jonasa Hillera. Jego zastępcę Curtisa McElhinneya pokonywali: Mikko Koivu, Matt Cullen, Eric Nystrom, Kyle Brodziak i Martin Havlat.

Poza play-off są na razie obrońcy Pucharu Stanleya, Chicago Blackhawks. Jastrzębie przegrały z Columbus Blue Jackets 3:4. Goście wygrali szósty z rzędu mecz na wyjeździe, co jest klubowym rekordem. Spotkanie rozstrzygnęło się w drugiej tercji, w której goście zdobyli trzy gole w 6 minut.

2. Calgary 30 22 8 181 175 68
3. Minnesota 31 22 5 153 153 67