Marcin Nowak 22.02.2011

Gol Owieczkina zadecydował o wyniku

Washington Capitals pokonali Pittsburgh Penguins 1:0 w wyjazdowym meczu ligi NHL. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Aleksander Owieczkin w 17. minucie drugiej tercji, kiedy zespół z amerykańskiej stolicy grał w przewadze.
Washington CapitalsWashington Capitalsfot. Wikipedia

Znakomicie spisał się czeski bramkarz Capitals - Michal Neuvirth, który wybronił aż 39 strzałów rywali. Obie drużyny są już niemal pewne występu w fazie play-off - zajmują odpowiednio 4. (Penguins) i 5. miejsca(Capitals) w Konferencji Wschodniej

Obrońcy Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks pokonali na wyjeździe St. Louis Blues 5:3. Było to drugie z rzędu zwycięstwo drużyny z Chicago, jednak mimo tego nadal jest ona poza play-off.

Decydująca dla wyniku spotkania była druga tercja. Po pierwszej to Bluesmeni prowadzili 2:0. W drugiej odsłonie Chicago zdobyło cztery gole w 10 minut. Kontaktowego gola zdobył Viktor Stalberg, wyrównał Dave Bolland, prowadzenie Chicago dał Patrick Kane, a na 4:2 podwyższył Jonathan Toews. Kane i Toews asystowali też sobie wzajemnie. W trzeciej tercji rozmiary porażki zmniejszył Alex Pietrangelo, ale pod koniec meczu do pustej bramki trafił Marian Hossa, który wcześniej zaliczył asystę. Blackhawks mają 68 punktów - tyle samo co 8. drużyna Zachodu Dallas Stars. Teksańczycy rozegrali o jeden mecz mniej.

New York Islanders pokonali Florida Panthers 5:1. Bohaterem spotkania był Matt Moulson, który zdobył trzy gole. W poprzednim meczu

Anaheim 32 24 4 169 178 68

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.