Aneta Hołówek 23.02.2011

Wojtek Wolski prowadzi Rangersów do wygranej

Wojtek Wolski poprowadził New York Rangers do wyjazdowego zwycięstwa nad Carolina Hurricanes 4:3 - po serii rzutów karnych.
Wojtek Wolski prowadzi Rangersów do wygranejfot. PAP

Urodzony w Zabrzu kanadyjski hokeista najpierw doprowadził do wyrównania pod koniec trzeciej tercji, a potem zdobył decydującego gola w serii rzutów karnych.

Rywalom nie pomogły nawet dwa gole Jussiego Jokinena. Rangers i Hurricanes sąsiadują w tabeli konferencji wschodniej na ostatnich miejscach premiowanych awansem do fazy play-off.

Zwycięstwo przybliżyło do niej nowojorczyków. Tymczasem poprzednia drużyna Wolskiego, Phoenix Coyotes, pokonali na wyjeździe najlepszą drużynę konferencji wschodniej ligi NHL - Philadelphia Flyers 3:2, po dogrywce.

Dla zespołu z Arizony było to ósme zwycięstwo z rzędu. Kojoty prowadziły po pierwszej tercji po bramce Ville Leino.

Gospodarze wyrównali w trzeciej po golu Erica Belangera, a następnie wyszli na prowadzenie po trafieniu Taylora Pyatta. Na niewiele ponad minutę przed końcem gola na 2:2 strzelił Claude Giroux i Phoenix wróciło do gry.

W dogrywce Flyers pogrążył Shane Doan, a drugim bohaterem Kojotów był bramkarz Ilja Bryzgalow, który wybronił łącznie 37 strzałów rywali.

Ósmy kolejny mecz wygrali także New Jersey Devils, pokonując na wyjeździe Dallas Stars 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Nick Palmieri w trzeciej tercji. Diabły mają nikłe szanse na awans do fazy play-off, za to piąta porażka z rzędu znacznie komplikuje plany awansu drużynie z Teksasu - w konferencji zachodniej walka o premiowane awansem miejsca będzie toczyć się do samego końca sezonu zasadniczego.

Porażki doznał najlepszy dotąd w tym sezonie zespół - Vancouver Canucks, który uległ na własnym lodzie Montreal Canadiens 2:3. Goście wygraną zawdzięczają, poza strzelcami goli: Davidem Desharnaisem, Brianem Giontą i Andriejem Kosticynem, także bramkarzowi Careyowi Price'owi.