Marcin Nowak 28.02.2011

Fantastyczna forma Boston Bruins na wyjeździe

Drużyna Boston Bruins pokonała na wyjeździe Edmonton Oilers 3:2 w jednym z ośmiu spotkań ligi NHL. Bostończycy odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo na wyjeździe.
Aleksiej Kowaliow z Ottawa Senators (L) i Patrice Bergeron z Boston Bruins (P)Aleksiej Kowaliow z Ottawa Senators (L) i Patrice Bergeron z Boston Bruins (P)fot. Flickr

Już po minucie prowadzenie gospodarzom dał Czech Alesz Hemsky. Jeszcze w tej samej odsłonie gole dla Bostonu zdobyli jednak Michael Ryder i Nathan Horton.

Pod koniec drugiej tercji na 3:1 podwyższył Rich Peverley. W 4 minucie trzeciej tercji kontaktowego gola zdobył Gilbert Brule, jednak gospodarze nie zdołali już wyrównać. Niewiele pracy miał bramkarz Bruins Tuukka Rask, który obronił zaledwie 15 strzałów.

Boston ma 79 punktów i zajmuje drugie miejsce na Wschodzie. O 2 punkty więcej ma Tampa Bay Lightning, która pokonała na wyjeździe New York Rangers 2:1. Wojtek Wolski z Rangers tym razem nie punktował, a dla zwycięskiego zespołu gola i asystę zdobył Martin St. Louis, który awansował dzięki temu na trzecie miejsce w punktacji kanadyjskiej (24 gole, 51 asyst). Rangers przegrali dziewiąte z ostatnich 13 spotkań.

O play-off na Wschodzie walczy inna drużyna z regionu Nowego Jorku - New Jersey Devils. Diabły pokonały na wyjeździe Florida Panthers 2:1 i było to ich siedemnaste zwycięstwo w ostatnich 21 spotkaniach. Udany powrót po kontuzji zaliczył bramkarz zwycięskiego zespołu, Martin Brodeur, który przez 55 minut spotkania był niepokonany, a w całym meczu obronił 25 strzałów rywali. Devils mają 58 punktów, o 9 mniej niż 8. na Wschodzie Carolina Hurricanes.

Obrońcy Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Drużyna z Wietrznego Miasta pokonała Phoenix Coyotes 4:3 po rzutach karnych. Po dwóch golach kapitana Jonathana Toewsa w pierwszej tercji Chicago prowadziło 2:0. W drugiej tercji kontaktowy gol Adriana Aucoina poprzedził kolejne trafienie dla Blackhawks - tym razem Mariana Hossy. Goście zdołali wyrównać w tej samej odsłonie dzięki golom Keitha Yandle i Martina Hanzala. W karnych jedynie Toews trafił do siatki. Mimo kolejnego zwycięstwa Chicago z dorobkiem 72 punktów zajmuje dopiero 8. miejsce w niezwykle wyrównanej Konferencji Zachodniej.

O punkt więcej ma szósta drużyna Zachodu, Calgary Flames. Płomienie pokonały St. Louis Blues 1:0 po golu Davida Mossa w trzeciej tercji.

Pod kreską na Wschodzie są Anaheim Ducks, którzy pokonali Colorado Avalanche 3:2. Jednego z trzech goli dla zwycięzców zdobył Todd Marchant. Było to jego pierwsze trafienie od 70 spotkań.

Serię pięciu porażek zakończyli Atlanta Thrashers, którzy pokonali po dogrywce Toronto Maple Leafs 3:2. Goście prowadzili 2:0, a Atlanta zaczęła odrabiać straty w trzeciej tercji. W 23 sekundzie tej odsłony kontaktowego gola zdobył kapitan Thrashers Andrew Ladd, wyrównał w 56. minucie Tim Stapleton, a zwycięskiego gola w dogrywce zdobył Ron Hainsey.

Po czterech porażkach zwycięstwo odnieśli Nashville Predators. Pokonali oni Columbus Blue Jackets 3:2. Wszystkie gole dla zwycięzców padły w trzeciej tercji, a zdobywali je: Shea Weber, Jonathon Blum i Martin Legwand.

Wyniki niedzielnych meczów hokejowej ligi NHL:

New York Rangers - Tampa Bay Lightning 1:2
Nashville Predators - Columbus Blue Jackets 3:2
Atlanta Thrashers - Toronto Maple Leafs 3:2 po dogr.

2. Calgary 32 23 9 190 182 73
3. Minnesota 33 23 6 163 162 72