Marcin Nowak 24.02.2011

San Jose Sharks liderem Pacific Division

Hokeiści San Jose Sharks odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w NHL i wyszli na prowadzenie w Pacific Division.
Trevor Linden (Vancouver Canucks) - Joe Thornton (San Jose Sharks)Trevor Linden (Vancouver Canucks) - Joe Thornton (San Jose Sharks)fot. Wikipedia

Rekiny pokonały po dogrywce Pittsburgh Penguins 3:2.

Po sześciu minutach spotkania to Penguins objęli prowadzenie po golu Tylera Kennedy'ego. W drugiej tercji wyrównał Logan Couture. W trzeciej odsłonie San Jose wyszło na prowadzenie po golu Patricka Marleau. Stan meczu wyrównał na 50 sekund przed zakończeniem regularnych 60 minut Kennedy. Gdy wydawało się, że mecz zakończy seria karnych, na 4 sekundy przed końcem dogrywki do siatki znów trafił Marleau, dla którego był to 24. gol w sezonie. Sharks mają teraz o punkt więcej od Phoenix Coyotes ze swojej dywizji, a stanie na jej czele daje im 3. miejsce w Konferencji Wschodniej.

Drużyna z Phoenix wysoko przegrała na wyjeździe z Tampa Bay Lightning 3:8. Po pierwszej tercji spotkania gospodarze prowadzili już 5:0, a po 28 minutach spotkania - już 7:0. Mecz miał kilku bohaterów. Jednym z nich był autor hat-tricka dla Tampy Teddy Purcell. Dwa gole i asystę miał Martin St. Louis, a Vincent Lecavalier - gola i cztery asysty. 41. gola i 36. asystę w tym sezonie zaliczył wicelider punktacji kanadyjskiej Steven Stamkos.

Dobrze przed nowym właścicielem pokazali się Buffalo Sabres. Przedwczoraj drużynę kupił biznesmen Terry Pegula. Dzień później Szable pokonały Atlanta Thrashers 4:1 i ciągle walczą o play-off. Tyler Myers miał w tym spotkaniu gola i asystę, a bramkarz Ryan Miller obronił 40 strzałów. Buffalo zajmuje 9. miejsce na Wschodzie. Ma 62 punkty i traci 3 do Carolina Hurricanes. Sabres rozegrali o dwa mecze mniej. Atlanta poniosła czwartą porażkę z rzędu i ósmą w dziewięciu spotkaniach.

Po raz jedenasty w ostatnich dwunastu meczach przegrali Colorado Avalanche. Musieli uznać wyższość Edmonton Oilers, którym ulegli 1:5 na własnym lodzie.Tegoroczni debiutanci Taylor Hall i Jordan Eberle mieli po golu i asyście. Bramkarz Nafciarzy Devan Dubnyk obronił 38 strzałów rywali. Obie drużyny zajmują dwa ostatnie miejsca w Konferencji Zachodniej. Edmonton ma 48 punktów, a Colorado - 59.

Nieobecność bramkarza Jonasa Hillera nadal odczuwają hokeiści Anaheim Ducks. W czwartym z rzędu meczu bez jego udziału ponieśli czwartą porażkę - wcześniej były cztery zwycięstwa z rzędu. Tym razem Anaheim uległo w derbach Kalifornii Los Angeles Kings 2:3 z Curtisem McElhinneyem między słupkami. Zwycięskiego gola w tym spotkaniu zdobył obrońca Królów Willie Mitchell.

Passę dziesięciu porażek u siebie przerwali Ottawa Senators. Ostatnia drużyna Konferencji Wschodniej pokonała Florida Panthers 5:1. Ottawa odniosła znów zwycięstwo z zakupionym z Colorado Craigiem Andersonem w bramce. W debiucie obronił 47 strzałów, a Senatorowie pokonali Toronto Maple Leafs 1:0 po karnych. Tym razem miał mniej pracy (23 obronione strzały), ale efekt był taki sam - 2 punkty dla Ottawy.

Wyniki środowych spotkań i tabele hokejowej ligi NHL:

Buffalo Sabres - Atlanta Thrashers 4:1
Ottawa Senators - Florida Panthers 5:1
Pittsburgh Penguins - San Jose Sharks 2:3 (po dogrywce)

Anaheim 32 25 4 171 181 68

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.