Marcin Nowak 09.03.2011

NHL: Nieprzytomny hokeista w szpitalu

Hokeiści Montreal Canadiens pokonali Boston Bruins 4:1, wygrywając piąty z rzędu mecz ligi NHL. Zwycięstwo Kanadyjczyków przyćmiła jednak sytuacja z końcówki drugiej tercji.
Zdeno Chara w barwach Boston BruinsZdeno Chara w barwach Boston BruinsFlickr

Gracz "Niedźwiadków" Zdeno Chara tak niefortunnie popchnął Maksa Pacioretty'ego, że rywal wpadł na słupek spajający osłony nad bandami i nieprzytomny został odwieziony do szpitala.

Bohaterami ekipy z Montrealu byli: zdobywca dwóch pierwszych goli Lars Eller oraz bramkarz Carey Price, który puścił tylko jeden z 31 strzałów oddanych przez Bruins.

Znakomicie spisał się także inny bramkarz - Tomasz Vokoun z Florida Panthers, dzięki którego interwencjom jego zespół pokonał Chicago Blakhawks 3:2. Pantery prowadziły po pierwszej tercji 3:0, ale potem do odrabiania strat zabrali się goście, którzy jednak zdołali wbić Vokounowi tylko dwa gole, choć oddali 39 strzałów.

Drużyna z Chicago, obrońcy Pucharu Stanleya, przerwali serię ośmiu zwycięstw z rzędu. Zespołem z najlepszym dorbkiem w całej lidze pozostaje Vancouver Canucks. Tym razem gracze z Kanady po dogrywce pokonali na wyjeździe Phoenix Coyotes 4:3.

Także w tym meczu wyróżniającą się postacią był bramkarz. Strzegący bramki Kojotów Ilja Bryzgałow spisywał się świetnie, ale nie uchronił drużyny od porażki. Decydującego gola strzelił w trzeciej minucie dodatkowego czasu gry Dan Hanhuis po akcji szwedzkich braci Henrika i Daniela Sedinów.

Dogrywkami zakończyły się dwa inne mecze. New York Islanders pokonali Toronto Maple Leafs 4:3 po golu Blake'a Comeau, a San Jose Sharks wygrali z Nashville Predators 3:2 - bramkę w dogrywce strzelił Patrick Marleau.

2. Calgary 35 24 9 207 193 79
3. Minnesota 35 25 7 176 176 77