Aneta Hołówek 22.03.2011

Karne rozstrzygają o zwycięstwie "Pingwinów"

Hokeiści Detroit Red Wings przegrali po karnych z Pittsburgh Penguins 4:5. Obie drużyny spotykały się w finale Pucharu Stanleya w 2008 i 2009 roku.
Sidney Crosby Pittsburgh PenguinsSidney Crosby Pittsburgh Penguinsfot. Wikipedia

Wydawało się, że mecz rozstrzygnie się na korzyść gości dużo szybciej. Po pierwszej tercji gole Pascala Dupuis i Chrisa Kunitza dały Penguins prowadzenie 2:0.

W drugiej tercji ponownie trafił Dupuis, a następnie Tyler Kennedy i było już 4:0. Trener Detroit Mike Babcock zmienił wówczas bramkarza z Jimmy'ego Howarda na Joeya Mac Donalda. Jeszcze w drugiej tercji pierwszego gola dla Czerwonych Skrzydeł zdobył Henrik Zetterberg. Pozostałe padły w trzeciej tercji, a zdobywali je: Valteri Filppula, oraz - wykorzystując okres gry w przewadze - Daniel Cleary i Mike Modano.

W trzeciej tercji Detroit aż 14-krotnie strzelało na bramkę rywali. Wyrównana dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w karnych zwycięstwo Penguins przywrócił James Neal, który trafił jako jedyny w tej serii.

W podobny sposób trzeba było rozstrzygać spotkanie Los Angeles Kings-Calgary Flames. Gospodarze wygrali 2:1 po karnych. Do 55 minuty spotkania na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.

Jako pierwszy trafił Jarret Stoll z Kings, a minutę po nim wyrównał Olli Jokinen. Stoll trafił też w karnych, jednak decydujący gol dla drużyny z Los Angeles należał do Słoweńca Anże Kopitara.