Marcin Nowak 07.05.2011

Gol Hazarda da Lille mistrzostwo?

Piłkarze Lille OSC wygrali wyjazdowe spotkanie z AS Nancy 1:0 w 34. kolejce Ligue 1 i są coraz bliżej zdobycia tytułu mistrza Francji
Radość piłkarzy Lille OSC w meczu z AS NancyRadość piłkarzy Lille OSC w meczu z AS Nancyfot. PAP/EPA

Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla Lille - 20-letni Eden Hazard. Ten niezwykle utalentowany Belg, o którego biją się już najlepsze kluby świata, prawie zapewnił swojej drużynie zdobycie tytułu francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Lille odskoczyło bowiem na cztery punkty przewagi Olympique Marsylii, która jednak swoje spotkanie 34. kolejki zagra jutro.

W innym spotkaniu Ligue 1 Bordeaux zostało nieoczekiwanie rozgromione na własnym boisku przez Sochaux 0:4. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszych trzydziestu minutach. Jednego gola zdobył kandydujący do występów w reprezentacji Polski - Damien Perquis.

Z kolei klub Ireneusza Jelenia i Dariusza Dudki oddala od siebie widmo spadku. AJ Auxerre zdobyło bowiem cenne trzy punkty, pokonując u siebie Montpellier 1:0 po bramce Roya Contout. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Dariusz Dudka. Ireneusz Jeleń przebywał na boisku do 75. minuty.

Tymczasem jutro hit 34. kolejki Ligue 1, w którym Olympique Lyon zagra ze wspomnianym wiceliderem - Olympique Marsylią. To spotkanie może zaważyć na losach mistrzostwa Francji.