Paweł Klocek 02.07.2011

Wimbledon: Znamy rozstrzygnięcia debla

Czesko-słowacki debel Kveta Peschke - Katharina Srebotnik wygrały turniej debla kobiet w Wimbledonie.
Katarina Srebotnik (P) i Sabine LisickiKatarina Srebotnik (P) i Sabine Lisickifot. PAP/EPA

W finale pokonały Australijkę Samanthę Stosur i Niemkę Sabine Lisicki 6:3, 6:1.

Wcześniej poznaliśmy triumfatorów w turnieju debla mężczyzn. Bracia Bob i Mike Bryan pokonali szwedzko-rumuński debel Robert Lindstedt - Horia Tecau 6:3, 6:4, 7:6.

Najpierw jednak poznaliśmy mistrzynię Wimbledonu w turnieju singla kobiet. Została nią Petra Kvitova. Czeska tenisistka pokonała w finale Rosjankę Marię Szarapową w dwóch setach: 6:3, 6:4.

Dla 21-letniej Kvitovej jest to największy sukces w karierze. Dotychczas jej najlepszym osiągnięciem był półfinał Wimbledonu rok temu. Przed zwycięstwem w Londynie, Kvitova zajmowała 8 miejsce w rankingu WTA.

W niedzielę rozstanie rozgralny finał mężczyzn. Spotkają się dwaj najlepsi obecnie tenisiści na świecie: Hiszpan Rafael Nadal oraz Serb Novak Djoković.