Aneta Hołówek 09.07.2011

Polak żużlowym mistrzem Europy

Piotr Pawlicki został indywidualnym mistrzem Europy juniorów na żużlu. Zawodnik Polonii Stokłosa Piła zgromadził 14 punktów i pewnie wygrał zawody finałowe w słoweńskiej Lubljanie.

Szansę na medal dla Polski miał też drugi z sześciu Polaków startujących w finale. Szymon Woźniak nie sprostał jednak rywalom Michaelowi Jepsen JEpsenowi z Danii i Witalijowi Biełousowi z Rosji w biegu dodatkowym i zajął czwarte miejsce.

Kolejne dwa miejsca też dla Polaków: Tobiasza Musielaka i Bartosza Zmarzlika. 12 miejsce zajął Mikołaj Curyło, a 14 był Artur Czaja. Złoto Piotra Pawlickiego to siódmy złoty medal dla Polski w tej kategorii rozgrywek. Przed nim złote medale zdobywali: Rafał Okoniewski, Karol Ząbik, Łukasz Romanek, Artur Morczka i jego starszy brat Przemysław.