Martin Ruszkiewicz 21.07.2012

Brytyjczycy oblali test przed igrzyskami

Piłkarze olimpijskiej reprezentacji Brazylii pokonali Wielką Brytanię 2:0 (2:0) w towarzyskim meczu, będącym dla obu drużyn sprawdzianem przed igrzyskami.
Neymar (L)Neymar (L)PAP/EPA/PETER POWELL

Bramki dla Brazylijczyków, uznawanych za kandydatów do miejsca na podium, zdobyli Sandro (głową) w 12. minucie i Neymar z rzutu karnego w 35. minucie.

Wielka Brytania nie brała udziału w piłkarskich zmaganiach od 1971 roku, gdy po porażce z Bułgarią straciła szansę awansu na igrzyska w Monachium. Tym razem, jako gospodarz olimpiady, musiała wystawić swoją reprezentację.

Igrzyska rozpoczynają się w najbliższy piątek, ale turniej piłkarski (rozgrywany w całej Wielkiej Brytanii) ruszy już w czwartek. Tego dnia Brytyjczycy podejmą na Old Trafford w Manchesterze Senegal (grupa A), natomiast "Canarinhos" zagrają w walijskim Cardiff z Egiptem (grupa C).