Aneta Hołówek 28.10.2012

Ligue 1: Pierwsza porażka Bordeaux

Girondins Bordeaux, w składzie z Ludovikiem Obraniakiem, poniosło pierwszą porażkę w bieżącym sezonie piłkarskiej ekstraklasy Francji. W 10. kolejce uległo 1:3 Bastii. Dzień wcześniej Stade de Reims Grzegorza Krychowiaka zremisowało z Troyes 1:1.
Ludovic ObraniakLudovic ObraniakWikipedia/Roger Goraczniak

Po dwóch golach Floriana Thauvina po pierwszym kwadransie spotkania Bastia prowadziła 2:0. Kontaktowego gola strzelił w 30. minucie Yoan Gouffran i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.
Po zmianie stron Bastia oddaliła jednak niebezpieczeństwo dzięki bramce Wahbiego Khazriego w 56. minucie. Rezultat 3:1 utrzymał się do końca meczu. Obraniak, który ma na koncie trzy bramki w tym sezonie Ligue 1, rozegrał cały mecz i zobaczył w 16. minucie żółtą kartkę.
Osiem goli obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Lorient, gdzie miejscowa drużyna podejmowała Ajaccio. Na przerwę w lepszych humorach schodzili piłkarze gości, którzy prowadzili 4:1. W drugiej części gry za odrabianie strat wzięli się gospodarze, którym udało się doprowadzić do stanu 4:4. Wyrównująca bramka padła w czwartej minucie doliczonego czasu gry.
Ze względu na zbyt silny wiatr przełożono najciekawiej zapowiadające się spotkanie 10. kolejki, w którym trzeci w tabeli zespół Olympique Marsylia (19 pkt) miał podjąć czwarty Olympique Lyon (18 pkt). Dzień wcześniej opady śniegu uniemożliwiły z kolei rozegranie meczu Sochaux z Evian Thonon Gaillard.
Cały mecz w barwach Stade de Reims rozegrał w sobotę Krychowiak. Zespół reprezentanta Polski zremisował na własnym boisku z przedostatnią ekipą Ligue 1 Troyes 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Aissa Mandi, a dla gości trafił Tunezyjczyk Fabien Camus.
Drużyna Paris St Germain utrzymała pozycję lidera pokonując także w sobotę 1:0 Nancy dzięki 10. w sezonie bramce Szweda Zlatana Ibrahimovica. Piłkarze z Paryża długo nie mogli sforsować defensywy gospodarzy. Zwycięski gol padł po indywidualnej akcji napastnika reprezentacji Szwecji kwadrans przed zakończeniem spotkania.
PSG utrzymało prowadzenie w tabeli. Ma trzy punkty przewagi nad drugą drużyną - Toulouse, która w sobotę wygrała ze Stade Brest 3:1. Trzecia jest Marsylia, która do lidera traci również trzy oczka i ma do rozegrania jeden zaległy mecz.