Aneta Hołówek 10.02.2013

Barcelona bezwzględna w pojedynku z Getafe

Piłkarze Barcelony gładko pokonali na własnym boisku Getafe 6:1 w spotkaniu 23. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej i umocnili się na pozycji lidera tabeli.

Festiwal strzelecki w wykonaniu piłkarzy "Dumy Katalonii" rozpoczął już w 6. minucie spotkania Alexis Sanchez. Będąc sam na sam z bramkarzem rywali nie popełnił żadnego błędu i strzelił pierwszego gola.
Drugiego kilka minut później zdobył Argentyńczyk Lionel Messi, któremu podawał Thiago Alcantara. To 35. bramka Messiego w rozgrywkach ligowych. Drugim strzelcem jest aktualnie Cristiano Ronaldo z Realu, który ma na koncie 24 gole (trzy razy trafił w sobotnim meczu z Sevillą - 4:1).
Do końca pierwszej połowy Barcelona miała ogromną przewagę, ale kolejne gole na Camp Nou nie padły. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 58. minucie, gdy na 3:0 strzelił napastnik reprezentacji Hiszpanii David Villa. Później na listę strzelców wpisali się jeszcze Tello (79), Andres Iniesta (90) i w doliczonym czasie gry Gerard Pique (90+2).
Honorowego gola dla Getafe strzelił na Camp Nou w 83. minucie Alvaro Vazquez po błędzie Jordiego Alby.
Po tym meczu zespół trenera Tito Vilanovy ma dwanaście punktów przewagi nad drugim w tabeli Atletico Madryt i aż szesnaście nad madryckim Realem.