Martin Ruszkiewicz 05.04.2013

Ekstraklasa: Lech nie odpuszcza w walce o mistrza

W drugim piątkowym meczu 21. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Lech Poznań wygrał na własnym boisku z Lechią Gdańsk 4:2 (3:0).
Radość piłkarzy Lecha PoznańRadość piłkarzy Lecha Poznań PAP/Jakub Kaczmarczyk

Strzeleckie popisy na stadionie "Kolejorza" rozpoczął już w 4. minucie Marcin Kamiński - dośrodkowanie Gergo Lovrencicsa z kornera przedłużył Łukasz Trałka, a Kamiński znalazł się na czwartym metrze nie pilnowany przez obrońców i nie miał żadnych kłopotów z celnym strzałem.

Drugie trafienie dla gospodarzy padło w 28. minucie, a było dziełem Huberta Wołąkiewicza, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul bramkarza gości Michała Buchalika, na Rafale Murawskim.

Sześć minut później padł trzeci gol dla Lecha - i ponownie nie popisał się Buchalik, który przepuścił strzał Gergo Lovrencicsa.

W 71. minucie gola dla Lechii strzelił Piotr Wiśniewski i było 3:1 dla Lecha. W doliczonym czasie gry padły da kolejne gole - najpierw Bartosz Ślusarski zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy, a tuż przed ostatnim gwizdkiem Adam Duda strzelając drugiego gola dla gdańszczan ustalił wynik meczu.

Dzięki zwycięstwu nad Lechią poznański zespół ma już 42 punkty - do prowadzącej w tabeli Legii traci tylko jedno "oczko", ale Legia swój mecz rozegra w sobotę - na Łazienkowskiej piłkarze Jana Urbana podejmą Zagłębie Lubin.

Lechia Gdańsk ma w dorobku 29 punktów i zajmuje tabeli siódmą pozycję.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 4:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Marcin Kamiński (4), 2:0 Hubert Wołąkiewicz (27-karny), 3:0 Gergo Lovrencsics (33), 3:1 Piotr Wiśniewski (71), 4:1 Bartosz Ślusarski (90+1), 4:2 Adam Duda (90+2).

Żółte kartki - Lech Poznań: Łukasz Trałka, Kebba Ceesay, Karol Linetty, Mateusz Możdżeń. Lechia Gdańsk: Michał Buchalik, Adam Duda.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 17 141.

Lech Poznań: Jasmin Buric - Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz, Luis Henriquez - Gergo Lovrencsics, Łukasz Trałka, Karol Linetty (80. Vojo Ubiparip), Rafał Murawski, Aleksandar Tonew (66. Mateusz Możdżeń) - Łukasz Teodorczyk (59. Bartosz Ślusarski).

Lechia Gdańsk: Michał Buchalik - Deleu, Rafał Janicki, Jarosław Bieniuk, Piotr Brożek - Łukasz Kacprzycki (60. Adam Duda), Łukasz Surma, Mateusz Machaj (56. Ricardinho), Wojciech Zyska (68. Maciej Kostrzewa), Paweł Buzała - Piotr Wiśniewski.