Marcin Nowak 17.06.2013

Puchar Konfederacji: Włosi pokonali Meksyk. Zamieszki pod stadionem

Włochy pokonały w Rio de Janeiro Meksyk 2:1 (1:1) w meczu grupy A piłkarskiego Pucharu Konfederacji.
Włochy - MeksykWłochy - MeksykPAP/EPA/MARCELO SAYAO

Zwycięstwo wicemistrzom Europy zapewniły bramki Andrei Pirlo i Mario Balotellego, a dla rywali trafił z rzutu karnego Javier Hernandez.
W drugim meczu turnieju w Brazylii kibice ponownie zobaczyli trzy gole. W sobotę gospodarze pokonali 3:0 Japonię i to oni prowadzą w grupie A po pierwszej kolejce.
W niedzielnym spotkaniu na Maracanie wynik otworzył w 27. minucie Andrea Pirlo, który pokonał bramkarza rywali z rzutu wolnego z 20 metrów. 34-letni pomocnik Juventusu uświetnił tym samym obchodzony tego dnia jubileusz - był to jego setny występ w drużynie narodowej.
Z prowadzenia Włosi cieszyli się jednak tylko przez kilka minut, bowiem w 34. rzut karny wykorzystał napastnik Manchesteru United Javier Hernandez. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy.
W drugiej połowie przewagę mieli wicemistrzowie Europy, ale udokumentowali ją bramką dopiero w 78. minucie. Wówczas z małej odległości bramkarza Meksyku pokonał Mario Balotelli, ustalając wynik spotkania na 2:1.
W drugim dniu turnieju nie ustały protesty przeciwko wydawaniu państwowych pieniędzy na infrastrukturę sportową przed przyszłorocznym mundialem i igrzyskami olimpijskimi w 2016 roku. Służby pilnujące porządku pod Maracaną użyły gazu łzawiącego i gumowych kul wobec ok. 600 osób, które usiłowały sforsować blokadę.

Włochy - Meksyk 2:1 (1:1).
Bramki: dla Włoch - Andrea Pirlo (27), Mario Balotelli (78); dla Meksyku - Javier Hernandez (34-karny).
Sędzia: Enrique Osses (Chile). Widzów: 76 864.
Włochy: Gianluigi Buffon; Ignazio Abate, Andrea Barzagli, Giorgio Chiellini, Mattia De Sciglio; Daniele De Rossi, Andrea Pirlo, Riccardo Montolivo; Claudio Marchisio(68. Alessio Cerci), Emanuele Giaccherini (88. Alberto Aquilani); Mario Balotelli(86. Alberto Gilardino).
Meksyk: Jose Corona; Gerardo Flores, Francisco Rodriguez, Hector Moreno, Carlos Salcido; Gerardo Torrado, Javier Aquino (53. Hiram Mier); Jesus Zavala (86. Raul Jimenez), Giovani Dos Santos, Andres Guardado; Javier Hernandez.