Martin Ruszkiewicz 06.10.2013

Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze. Górnik nokautuje Pogoń

W drugim sobotnim meczu 11. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Pogoń Szczecin przegrała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze aż 1:4.
Górnik Zabrze zdeklasował Pogoń Szczecin, wygrywając 4:1Górnik Zabrze zdeklasował Pogoń Szczecin, wygrywając 4:1PAP/Marcin Bielecki
  • Krzysztof Mączyński z Górnika Zabrze po meczu z Pogonią Szczecin (Naczelna Redakcja Sportowa PR)
  • Bramkarz Pogoni Szczecin Radosław Janukiewicz po meczu z Górnikiem Zabrze (Naczelna Redakcja Sportowa PR)
  • Łukasz Madej z Górnika Zabrze po meczu z Pogonią Szczecin (Naczelna Redakcja Sportowa PR)

W poprzedniej kolejce "Portowcy" wygrali w Krakowie 1:0 z drużyną Cracovii, Górnik zwyciężył u siebie w meczu z Zawiszą 3:2.

Starcie na szczycie piłkarskiej Ekstraklasy zapowiada się wyjątkowo ciekawie, oba zespoły od począteku sezonu prezentują równą formę i są na dobrej drodze, by połowę sezonu zakończyć w czubie tabeli.

Górnik wystapi bez kontuzjowanego Prejuce'a Nakoulmy, co będzie dużym osłabieniem drużyny ze Śląska.

Pogoń miała świetną serię 8 meczów w Ekstraklasie bez porażki i wydawało się, że w meczu z Górnikiem może pokusić się o to, żeby ją przedłużyć.

Od pierwszej minuty inicjatywę mieli goście i bardzo szybko udokumentowali swoją przewagę. Rewelacyjną akcję na skrzydle przeprowadził Łukasz Madej, wbiegł w pole karne i strzelił pod interweniującym bramkarzem.

Do przerwy było 0:1, po pierwszych 45 minutach kibice chcieli zobaczyć odmienioną Pogoń. Nie zobaczyli. Górnik dołożył drugą bramkę, później czerwoną kartkę dostał Edi Andradina. Pięknym strzałem bramkarza "Portowców" pokonał Mączyński.

Pogoń walczyła, próbowała, strzeliła brakę honorową, ale było to za mało, żeby myśleć o korzystnym rezultacie. Górnicy dołożyli 4. bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:4

Bramki:

0:1 Łukasz Madej (8), 0:2 Mateusz Zachara (50), 0:3 Krzysztof Mączyński (63), 1:3 Donald Djousse (63), 1:4 Mateusz Zachara (87)

Składy:

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Mateusz Lewandowski, Maciej Dąbrowski, Wojciech Golla, Wojciech Lisowski, Jakub Bąk, Maksymilian Rogalski, Bartosz Ława, Takafumi Akahoshi, Takuya Murayama, Marcin Robak

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors, Rafał Kosznik, Boris Pandza, Seweryn Gancarczyk, Paweł Olkowski, Łukasz Madej, Radosław Sobolewski, Krzysztof Mączyński, Mariusz Przybylski, Sergei Mosnikov, Mateusz Zachara