Martin Ruszkiewicz 03.11.2013

Serie A: Glik i spółka zatrzymali Romę. Koniec rekordowej serii

Zakończyła się rekordowa seria piłkarzy Romy w Serie A. Po dziesięciu kolejnych zwycięstwach rzymski zespół zremisował na wyjeździe z Torino 1:1.
  • Roma już w 11. kolejce przerwała pasmo zwycięstw - relacja Marka Lehnerta PR Rzym (IAR)

Goście prowadzili od 28. minuty, kiedy to do siatki trafił Holender Kevin Strootman. Wyrównał w 63. minucie Alessio Cerci. Cały mecz w drużynie z Turynu rozegrał obrońca reprezentacji Polski Kamil Glik, który w końcowych minutach został ukarany żółtą kartką. Na ławce rezerwowych Romy oglądał grę rezerwowy bramkarz Łukasz Skorupski.

Już ponad dwa tygodnie temu Roma wyrównała rekord Juventusu Turyn, który w sezonach 1930/31 i 1985/86 wygrał osiem kolejnych meczów na początku rozgrywek. Rzymianie odnieśli jeszcze dwa zwycięstwa, a ich znakomita passa zakończyła się w niedzielę wieczorem w Turynie.

W najważniejszych ligach europejskich tylko jedna drużyna - Tottenham Hotspur pod wodzą Billa Nicholsona w sezonie 1960/61 miała lepszy start w sezonie. Wówczas angielska drużyna wygrała jedenaście pierwszych meczów.