Paweł Słójkowski 30.11.2013

Ekstraklasa: Korona Kielce - Widzew Łódź. Jacek Kiełb zapewnił zwycięstwo Koronie

W pierwszym sobotnim meczu 18. kolejki Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na własnym stadionie z Widzewem Łódź 2:1 (0:1).
Korona Kielce - Widzew ŁódźKorona Kielce - Widzew ŁódźPAP/Michał Walczak

Trenerzy obu drużyn zapewniali przed spotkaniem, że sobotnie starcie na Arenie Kielc będzie meczem o wszystko. Swoja postawą na boisku najpierw starali się to udowodnić piłkarze Widzewa, a w drugiej połowie, a właściwie w ostatnich 30 minutach - kielczanie. Jak się okazało, ci drudzy w realizacji celu byli skuteczniejsi i zatrzymali trzy punkty u siebie.
Pierwsza połowa zdecydowanie należała do łodzian, z kolei gospodarze byli wyraźnie zdekoncentrowani. To przekładało się na brak dokładności i wykończenia akcji żółto-czerwonych. W 31. minucie po błędach Korony w obronie i ogromnym zamieszaniu w polu karnym szansę na objęcie prowadzenia wykorzystał Widzew. Piłkę do siatki Zbigniewa Małkowskiego pewnie skierował Bartłomiej Kasprzyk. Gra kielczan w pierwszej odsłonie była na tyle słaba, że schodzących do szatni piłkarzy żegnały gwizdy z trybun.
Po zamianie stron na zmianę jakościową w zespole Korony trzeba było poczekać ponad kwadrans. W 65. minucie po dośrodkowaniu Golańskiego szansę na zdobycie bramki wykorzystał wreszcie Jacek Kiełb. Od tego momentu wyraźnie zmieniła się gra gospodarzy, którzy coraz częściej szukali swoich szans na połowie przeciwnika. Większość z nich tracili jednak niedokładnymi podaniami i brakiem pomysłu na wykończenie akcji.
Blisko objęcia prowadzenia Korona była w 77. minucie, kiedy Macieja Korzyma zmienił Daniel Gołębiewski. Zmiennik szybko wszedł w grę i gdy wychodził na czystą pozycję, został sfaulowany przez Rafała Augustyniaka tuż przed polem karnym. Za to zagranie łódzki stoper natychmiast obejrzał czerwony kartonik.
W bardzo nerwowej końcówce spotkania zimną krew zachowali kielczanie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, gdy wydawało się już, że mecz zakończy się podziałem punktów, po raz drugi na listę strzelców zapisał się Kiełb. Po dośrodkowaniu Kamila Sylwestrzaka mocnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania na 2:1.

Źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Korona Kielce - Widzew Łódź 2:1 (0:1)