Paweł Słójkowski 07.12.2013

MŚ piłkarek ręcznych: Polki rozgromiły Paragwaj

- Tego meczu nie możemy przegrać - zapowiadał przed mistrzostwami duński trener biało-czerwonych Kim Rasmussen. I tak się stało. Polki zwyciężyły z Paragwajem 40:6.
Polskie piłkarki ręczne pokonały Paragwaj 40:6 w pierwszym meczu mistrzostw świataPolskie piłkarki ręczne pokonały Paragwaj 40:6 w pierwszym meczu mistrzostw świataPAP/EPA/ANDREJ CUKIC

Zaczęło się planowo: po trzech golach Katarzyny Koniuszaniec i jednym Moniki Stachowskiej w 7. min Polki prowadziły 4:0. Trener rywalek poprosił o czas, ale niewiele to pomogło - rywalki nawet grając w przewadze liczebnej nie były w stanie sforsować obrony biało-czerwonych.
Po raz pierwszy ta sztuka Paragwajkom udała się dopiero w 16. min, ale po stronie strat miały już dziesięć trafień.
W 22. min., przy stanie 14:2, to trener Rasmussen poprosił o czas, widząc pewne rozprężenie w zadowolonym z rezultatu zespole. Do końca pierwszej połowy jego podopieczne całkowicie panowały na boisku i powiększały przewagę. Do szatni schodziły prowadząc 19:4.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Ciągle powtarzał się jeden schemat. Paragwajki odbijały się od muru polskiej defensywy, traciły piłkę, a za chwilę bramkę. I nie miało znaczenia, w jakim ustawieniu grały biało-czerwone, bo trener Rasmussen żonglował składem.
Ostatecznie Polki wygrały 40:6, a najwięcej bramek rzuciła Koniuszaniec - 8. We wcześniejszym meczu tej grupy Angola wygrała z Argentyną 33:23. Wieczorem Norwegia spotka się z Hiszpanią.