Logo Polskiego Radia
Polskie Radio
migrator migrator 20.08.2009

„Lombard" - WYGRAJ BILET

Już jutro (21 sierpnia) w Teatrze na Woli rozpoczyna się 9. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. W programie festiwalu znalazły się przedstawienia z Francji, Rosji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych. Polskim akcentem będzie występ Teatru Mimo, który zaprezentuje pantomimę „Lombard”. Na naszych czytelników czekają podwójne zaproszenia na ten właśnie spektakl.

„Lombard” to pantomima inspirowana wczesną etiudą Marcela Marceau. Bartłomiej Ostapczuk, który jest autorem scenariusza, powiedział w rozmowie z Polskim Radiem, że pomysł na napisanie tekstu narodził spontanicznie. - Kilka lat temu w jednej książek związanych z pantomimą znalazłem informację o tym, że Marcel Marceau zrobił etiudę zatytułowaną „Lombard”. Nie znalazłem żadnych dodatkowych informacji na ten temat. Sam tytuł wydał mi się na tyle ciekawy i inspirujący, że po kilku latach zdecydowałem się do niego powrócić - dodał Bartłomiej Ostapczuk.

Pantomima "Lombard" opowiada historię ludzi dotkniętych tragedią, którą ukrywają pod maską obojętności. Ich zachowanie zdradza powody dla których się w tytułowym Lombardzie znaleźli. Poznajemy historie, które ze sobą przynoszą. Obserwujemy przenikanie się świata teraźniejszości i świata wspomnień. Opowieści ukazane w spektaklu zapisują pamiętnik ich życia niemal do ostatniej strony. - Tylko z pozoru ci wszyscy bohaterowie są sobie obcy. W rzeczywistości łączy ich bardzo dużo - dodał Bartłomiej Ostapczuk.

Spektakl "Lombard" miał swoją premierę w kwietniu 2009 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Pantomimy w Izraelu. Polska premiera odbyła się 21 maja 2009 roku w Teatrze Na Woli w Warszawie.


WYGRAJ BILET:
Aby wygrać podwójne zaproszenie na niedzielny (23 sierpnia) spektakl należy odpowiedzieć na pytanie: Podaj imię i nazwisko założyciela Teatru Mimo.


Prawidłowe odpowiedzi należy przesyłać na adres: kultura.konkurs@polskieradio.pl
W tytule wiadomości należy podać tytuł spektaklu. W treści wiadomości prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska.