Logo Polskiego Radia
IAR
migrator migrator 22.12.2009

Na studia do słynnego muzeum. Czemu nie?

Muzeum Powstania Warszawskiego i Collegium Civitas oferują studia podyplomowe na temat tożsamości lokalnej, na przykładzie Warszawy.
Muzeum Powstania WarszawskiegoMuzeum Powstania Warszawskiego fot. Wikipedia

Problematyka nauczania obejmuje między innymi tożsamość miasta stołecznego, a także samorządu lokalnego i polityki lokalnej.

To pierwsze w Polsce studia podejmujące tego typu problem. W programie są zajęcia z historii, socjologii, urbanistyki, kultury i sztuki, administracji lokalnej, a także marketingu i zarządzania.
Celem studiów jest dostarczenie wiedzy na temat funkcjonowania dużego miasta, ze szczegółową analizą Warszawy i stołecznej aglomeracji. Kierownikiem do spraw programowych studiów jest szef Muzeum Powstania Warszawskiego, Jan Ołdakowski.

Opłata kwalifikacyjna za studia wynosi 100 złotych lub 250 dla tych, którzy wykształcenie uzyskali poza Polską. Czesne za semestr nauki to 2700 złotych, bądź 5 razy 580 złotych w ratach.

O przyjęciu na studia decyduje złożenie kompletu dokumentów oraz pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej. Dokumenty można składać do końca stycznia 2010 roku. Pierwsze zajęcia rozpoczną się z początkiem lutego.