PolskieRadio24.pl
Paweł Majewski 22.05.2021

La Liga: złe miłego początki. Atletico nie zmarnowało okazji i zdobyło mistrzostwo Hiszpanii

Piłkarze Atletico Madryt wygrali na wyjeździe z Realem Valladolid 2:1 i sięgnęli po jedenaste w historii klubu mistrzostwa Hiszpanii. Podopieczni Diego Simeone w tabeli wyprzedzili o dwa punkty lokalnego rywala - Real, który w 38. kolejce pokonał u siebie Villarreal 2:1.
  • Obie madryckie ekipy wygrane w swoich meczach zapewniły sobie dopiero po przerwie
  • Ostatecznie Atletico zgromadziło 86 punktów, podczas gdy Real - 84
Bundesliga: Robert Lewandowski skomentował swój wyczyn. "Nigdy nie przestawaj marzyć"

"Los Rojiblancos" prowadzili w tabeli od dziewiątej kolejki, jednak wiosną zaliczyli kilka wpadek. Real z kolei, im bliżej końca sezonu, tym notował lepsze wyniki, mimo wielu kontuzji w składzie.

00:19 Kosecki.mp3 Szczęśliwy z tego powodu jest były piłkarz Atletico - Roman Kosecki. (IAR)

Przed ostatnią kolejką Atletico wyprzedzało derbowego rywala o dwa punkty, jednak miało gorszy bilans bezpośrednich meczów (0:3 i 1:1).

Nie zmarnowali szansy

By zapewnić sobie mistrzostwo, podopieczni Diego Simeone potrzebowali wygranej nad mającym niewielkie szanse na utrzymanie w hiszpańskiej elicie Realem Valladolid. W pierwszej połowie meczu na Estadio Soria madrytczycy grali jednak fatalnie i zasłużenie przegrywali po golu Oscara Plano w 18. minucie.

00:15 Kosecki (2).mp3 Zdaniem Koseckiego, do mistrzowskiego tytułu Atletico poprowadził Luis Suarez, który w całym sezonie strzelił dla drużyny z Madrytu 21 goli. (IAR)

W drugiej połowie liderzy tabeli wzięli się jednak w garść i przypieczętowali pierwsze od siedmiu lat mistrzostwo Hiszpanii. Wynik wyrównał w 57. minucie Angel Correa, a bohaterem "Los Colchoneros" został Luis Suarez.

Pozyskany przed sezonem z FC Barcelony urugwajski snajper zdobył bramkę w 67. minucie, która, jak się okazało, zapewniła mistrzostwo Hiszpanii.

Wygrana na otarcie łez

Real w dramatycznych okolicznościach wygrał na własnym boisku z Villarreal CF. Goście prowadzili po pierwszej połowie. Bramkę zdobył Yery Pino. "Królewscy" grali słabo, apatycznie i przewidywalnie i wydawało się, że nie wierzą już w walkę o obronę mistrzowskiego tytułu.

Po przerwie podopieczni Zinedine'a Zidane'a znacznie poprawili jednak swoją grę. W 57. minucie piłkę do siatki skierował Karim Benzema, lecz okazało się, że Francuz był na minimalnym spalonym.

Długo wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem gości, lecz Real grał do końca. W końcówce meczu do siatki "Żółtej Łodzi Podwodnej" trafili Benzema i Luka Modrić, ale nie dało to mistrzostwa.

Tytuł najlepszej drużyny w Hiszpanii trafił do innej ekipy z Madrytu. Patrząc na cały sezon, tytuł Atletico jest jak najbardziej zasłużony. "Los Rojiblancos" zdobyli 86 punktów, a Real - 84. Trzecie miejsce zapewniła sobie FC Barcelona (79 pkt), która w sobotę wymęczyła zwycięstwo na wyjeździe z Elche (1:0).

Z najwyższej klasy rozgrywkowej spadły Huesca, Valladolid oraz Eibar.