Logo Polskiego Radia
IAR
Anna Wittenberg 08.02.2012

W sprawie Madzi dziennikarze pokazali za dużo emocji

- Dziennikarz powinien być trochę jak prawnik, zachować pokerową twarz - mówi członkini Rady Etyki Mediów.
Miejsce znalezienia ciała dziewczynkiMiejsce znalezienia ciała dziewczynkiPAP/Andrzej Grygiel
Galeria Posłuchaj
  • Helena Kowalik, wiceprzewodnicząca Rady Etyki Mediów: niebezpieczne reakcje. Dziennikarz powinien mieć pokerową twarz
Czytaj także

Komentarze wokół sprawy półrocznej Magdy z Sosnowca dotykają także dziennikarzy i sposobu relacjonowania przez nich zagadnień. Helena Kowalik, wiceprzewodnicząca Rady Etyki Mediów mówiła w programie Polskiego Radia Katowice, że niektórzy dziennikarze pokazali w czasie relacjonowania wydarzeń związanych z tragedią półrocznej dziewczynki zbyt dużo emocji.

- Dziennikarz powinien mieć pokerową twarz nawet w takich sytuacjach, nawet kiedy bardzo przeżywa - powiedziała. - Jest to pewne teatrum, gdzie trzeba pewną rolę odegrać - dodała.

W ostatnich dniach internet obiegło nagranie rozmowy Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Krzysztofem Rutkowskim. Dziennikarka oskarżała byłego detektywa o przeprowadzenie "publicznego linczu" na Katarzynie W. i stosowanie nieetycznych metod. W trakcie rozmowy dziennikarka TVN24 wielokrotnie podnosiła głos i była wobec rozmówcy agresywna.

Czytaj więcej o zachowaniu dziennikarki TVN >>>

Tymczasem niewykluczone, że jeszcze w środę prokuratura pozna szczegóły dotyczące samobójczej próby matki dziecka. Katarzyna W. przebywa w monitorowanej celi. Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek.

Czytaj więcej o domniemanym samobójstwie Katarzyny W. >>>

Trwa także konflikt pomiędzy Krzysztofem Rutkowskim, a policją. Komenda Główna rozważa złożenie pozwu przeciwko Rutkowskiemu w sprawie nieprawdziwych wypowiedzi na temat pracy policji przy tej sprawie.

Czytaj więcej o konflikcie >>>

IAR, wit