Logo Polskiego Radia
Jedynka
Sylwia Mróz 04.12.2014

Problem z nieustanną wymianą wodomierzy

Mieszkaniec Białegostoku i słuchacz Jedynki zgłosił się do Janusza Weissa w związku z wodomierzami. Jego spółdzielnia wymienia je co pięć lat. Czy to nie za często?
Komplet wodomierzy: niebieski do pomiaru zużycia zimnej wody (po lewej), czerwony - do pomiaru zużycia gorącej wody (po prawej)Komplet wodomierzy: niebieski do pomiaru zużycia zimnej wody (po lewej), czerwony - do pomiaru zużycia gorącej wody (po prawej)Wikipedia Commons/ Man/ lic. CC BY-SA 3.0
Posłuchaj
  • Obywatelska kontrola w spółdzielniach (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/ Jedynka)
Czytaj także

Słuchacz radiowej Jedynki z Białegostoku ma wątpliwości co do legalizacji wodomierzy, która odbywa się co pięć lat u każdego mieszkańca. Związane to jest z opłatą określonej sumy pieniędzy i wymianą sprzętu na nowy. - Jest to naszym zdaniem bezsensowne, a w niektórych spółdzielniach ponoć prezesi odstąpili od tego przepisu. Według mnie woła to o pomstę do nieba - skarży się słuchacz.
Producent wodomierzy wyjaśnia, że w przypadku sprzętów, umieszczanych najczęściej w mieszkaniach, należy je wymieniać co pięć lat. Związane to jest z tym, że wodomierze po tym czasie tracą swoją dokładność. - Reguluje to odpowiednia ustawa, która jest zgodna z normami polskimi i europejskimi - wyjaśnia specjalista.

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom radiowej Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, a o godz. 17.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i prezentuje wnioski.

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać
Prowadził:
Janusz Weiss

Goście: producent wodomierzy, pracowniczka spółdzielni w Białymstoku, pracowniczka Wodociągów Białostockich

Data emisji: 3.12.2014
Godzina emisji: 17.30

(sm/ag)