Logo Polskiego Radia
Czwórka
Paulina Jakubowska 25.02.2013

XVII Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

- Stadion Narodowy jest nie tylko miejscem, ale też partnerem, który może podkreślić że Piknik Naukowy nie jest tylko dla freaków nowych technologii, naukowców czy kujonów. Piknik jest dla każdego, kto ma w miarę otwartą głowę - mówi Robert Firmhofer, dyrektor CNK.
Stadion NarodowyStadion Narodowy Narodowe Centrum Sportu

W tym roku odbędzie się już 17. edycja Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jego termin ustalono na 15 czerwca. A miejscem imprezy będzie Stadion Narodowy.

- Szukaliśmy miejsca, które byłoby w stanie pomieścić Piknik, które byłoby centralne i prestiżowe. W dodatku, żeby w perspektywie 2-3 lat nie miałoby ulec kompletnej przebudowie - mówi Robert Firmhofer, dyrektor Centrum Nauki Kopernik. Szef CNK na tę naukową imprezę zaprasza każdego, kto jest gotów zmierzyć się z tym, jak fascynujący i niezwykły świat nas otacza, gotów jest zadawać pytania sobie i innym oraz wysłuchać ciekawych odpowiedzi, a potem powiedzieć co o tym sądzi.

- Piknik to jest przykład połączenia wspaniałej marki Centrum Kopernika, doświadczenia i marki Polskiego Radia z tym, co staramy się na Stadionie wdrażać - mówi Marcin Herra prezes spółki PL 2012. - Stadion ma być miejscem, które jest bardzo przyjazne inspirujące i dla całych rodzin - dodaje.
Umowa między Polskim Radiem, Centrum Nauki Kopernik i przedstawicielami Stadionu Narodowego została podpisana na 5 lat. Plan piknikowych wydarzeń jest już gotowy. Organizatorzy zapewniają, że stadion na pewno nie ucierpi w skutek piknikowych eksperymentów.

Konferencja
Konferencja dotycząca organizacji Pikniku Naukowego Centrum Nauki Kopernik i Polskiego Radia

W tym roku na temat przewodni Pikniku wybraliśmy życie - mówi Robert Firmhofer. - Życie jest tym fenomenem, któremu czasem przestajemy się dziwić, wydaje nam się czymś naturalnym, a w skali wszechświata jest czymś absolutnie niezwykłym i niepowtarzalnym - dodaje.
Na XVII Pikniku Naukowym będzie można zobaczyć kości dinozaurów, wyrobić sobie kartę biometryczną, wykonać operację na czaszce wydrukowanej techniką 3D, poznać tajemnice ludzkiego mózgu, uczestniczyć w wielu eksperymentach i naukowych zabawach.
Nie zabraknie tam też naszych, radiowych stanowisk, reporterów i dziennikarzy. - Będziemy obecni z naszymi mikrofonami i będziemy starali się relacjonować to wszystko, co dzieje się w laboratoriach i na stoiskach instytutów naukowych - zapewnia Andrzej Siezieniewski, Prezes Zarządu Polskiego Radia. - Chcielibyśmy, aby Piknik zainteresował w maksymalnym stopniu także inne media - to święto nauki, którą my staramy się prezentować w naszej codziennej działalności.

Wysłuchaj załączonego materiału o XVII Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
(pj)