Paweł Klocek 09.04.2011

Legia traci punkty z Zagłębiem

Legia Warszawa zremisowała z Zagłębiem Lubin 2:2. Wyrównującą bramkę stołeczny zespół zdobył w doliczonym czasie gry.
Zagłębie Lubin w starciu z Legią WarszawaZagłębie Lubin w starciu z Legią Warszawafot. Legia Warszawa

Legia Warszawa zremisowała z Zagłębiem Lubin 2:2 w meczu 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gole dla Legii strzelili Ivica Vrdoljak w 45. minucie z rzutu karnego i Michał Hubnik w 90. minucie, a dla Zagłębia - Dawid Abwo w 14. minucie i Kamil Wilczek w 87. minucie.

Legia dwa razy musiała w tym spotkaniu gonić wynik. Najpierw w pierwszej połowie straciła gola w 14. minucie i wyrównała dopiero w końcówce tej części gry, gdy po faulu w polu karnym na Michale Kucharczyku "jedenastkę" wykorzystał Ivica Vrdoljak. W drugiej połowie gra była wyrównana, ale trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry na 2:1 dla Zagłębia podwższył Kamil Wilczek. Zanosiło się na czwartą z rzędu porażkę podopiecznych Macieja Skorży, ale Legia "rzutem na taśmę" uratowała jeden punkt. Już w doliczonym czasie gry Michal Hubnik pokonał bramkarza Zagłębia i mecz zakończył się remisem 2:2.

Po tym meczu Legia jest na drugim miejscu w tabeli, ale pozycję wicelidera może jutro stracić na rzecz Jagiellonii Białystok, która u siebie zagra z Arką Gdynia. Zagłębie jest na 9. miejscu.

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Dawid Abwo (14), 1:1 Ivica Vrdoljak (45+1-karny), 1:2 Kamil Wilczek (87), 2:2 Michal Hubnik (90+2).

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Dickson Choto, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Michał Kucharczyk, Ariel Borysiuk (79. Alejandro Ariel Cabral), Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic, Maciej Rybus (64. Felix Ogbuke) - Takesure Chinyama (56. Michal Hubnik).

KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic - Bartosz Rymaniak, Michał Stasiak, Csaba Horvath, Przemysław Kocot - Dawid Abwo, Damian Dąbrowski, Łukasz Hanzel, Kamil Wilczek (87. Arkadiusz Woźniak), Amer Osmanagic (68. Patryk Bryła) - Mouhamadou Traore (90+3. Martins Ekwueme).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Bartosz Rymaniak.
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 16 327.