Marcin Nowak 26.11.2011

Legia Warszawa nie zostanie mistrzem jesieni

Korona Kielce wygrała z Legią Warszawa 1:0 w meczu 15. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Gola w 24. minucie strzelił Maciej Korzym.
Korona Kielce - Legia WarszawaKorona Kielce - Legia Warszawafot. PAP/Stanisław Rozpędzik
  • Ze spuszczoną opuszczał Arenę Kielc pomocnik Legii Michał Kucharczyk
  • Piłkarz Legii Maciej Rybus nie był zadowolony z gry zespołu i z wyniku
  • O niespodziance mówił obrońca Korony Kielce Piotr Malarczyk
  • To był szczególny mecz dla byłego piłkarza warszawskiej Legii a obecnie podstawowego zawodnika Korony Aleksandara Vukovica

Po serii porażek piłkarze Korony wreszcie odnieśli zwycięstwo i to nad wiceliderem - Legią. Od początku odważnie atakowali bramkę gości. Mieli kilka świetnych akcji, po jednej z nich Maciej Korzym z pola karnego kopnął piłkę obok słupka. Kilka minut później po dokładnym podaniu Aleksandara Vukovica, już się nie pomylił i głową skierował piłkę do siatki rywali.

W pierwszej połowie goście razili niedokładnymi podaniami, często po takich zagraniach piłka trafiała do kielczan. Obrońcy byli mało ruchliwi, pozwalali gospodarzom na swobodne rozgrywanie ataków. Pod bramką Korony legioniści nie mieli pomysłu na zakończenie akcji. Nie oddali żadnego strzału na bramkę kielczan.

Po przerwie Legia przyspieszyła, coraz częściej dochodziło do oblężenia bramki kielczan, ale poza rzutami rożnymi efektów nie było. Obrońcy kieleccy uważnie pilnowali rywali i nie popełniali rażących błędów. W trudnych sytuacjach wybijali piłkę poza boisko.

Do końca kielczanie więcej uwagi poświęcali na utrzymanie korzystnego rezultatu, ale ich sporadyczne kontrataki stwarzały sporo zagrożenia. Z upływem czasu niektórzy piłkarze Korony nie mieli już sił, ale ambitnie bronili dostępu do bramki.

Natomiast warszawianie kontynuowali schematyczne wrzutki piłki na pole karne gospodarzy, a piłka po ich strzałach daleko mijała bramkę Korony. W drugiej połowie żaden z piłkarzy nie strzelił na bramkę. Legioniści nie uczynili tego w całym meczu...

Po meczu powiedzieli:

Trener Legii Maciej Skorża: Był to bardzo ciężki mecz. Stracona bramka po naszym błędzie przy wyprowadzaniu piłki zadecydowała o końcowym rezultacie. Za mało stworzyliśmy sytuacji do zdobycia przynajmniej jednej bramki, mało było też gry piłką.

Trener Korony Lech Ojrzyński: Bramka Korzyma dała nam wreszcie zwycięstwo po serii niepowodzeń. Tym bardziej nas ono cieszy, że odniesione nad Legią, jednym z czołowych zespołów naszej ligi.

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Maciej Korzym (24-głową).

Żółta kartka - Korona Kielce: Pavol Stano, Tomasz Lisowski. Legia Warszawa: Michał Kucharczyk, Miroslav Radovic, Ariel Borysiuk.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 9 168.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Tadas Kijanskas, Pavol Stano, Piotr Malarczyk, Tomasz Lisowski - Aleksandar Vukovic, Vlastimir Jovanovic, Kamil Kuzera (57. Jacek Kiełb), Artur Lenartowski (67. Grzegorz Lech), Paweł Sobolewski - Maciej Korzym (83. Piotr Gawęcki).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Michał Kucharczyk (46. Janusz Gol), Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak (58. Rafał Wolski), Miroslav Radovic, Maciej Rybus (82. Jakub Kosecki) - Danijel Ljuboja.

Wyniki meczów 15. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2011-11-25:

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
Polonia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:1)

2011-11-26:

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 4:1 (2:0)
ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)

Pozostałe mecze kolejki
2011-11-27:
Cracovia Kraków - PGE GKS Bełchatów (14.30)
Lech Poznań - Widzew Łódź (17.00)
2011-11-28:
Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów (18.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.Cracovia Kraków 14 2 3 9 7-18 9 -11

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze