W pierwszej fazie działalności muff planuje dotarcie do „młodzieży on-line”, a zwłaszcza środowisk akademickich i społeczności studenckiej.
„Nasze założenia dotyczące miesięcznych przychodów z indywidualnego użytkownika są dosyć konserwatywne. Zdajemy sobie sprawę z konieczności przekonania klientów do możliwości, jakie oferuje Internet w zakresie połączeń telefonicznych. Jesteśmy jednak pewni, że najniższe koszty rozmów, wygoda użytkowania w dowolnym miejscu i brak ukrytych kosztów zostaną docenione przez Polaków” – mówi Robert Sababady, szef projektu muff
Z przeprowadzonych przez firmę badań wynika, że jest to grupa wiekowa o wysokim poziomie mobilności społecznej, w której powszechnym narzędziem komunikacji jest Internet. 45% ankietowanych studentów przyznało się, że wybierając miejsce spotkań zwraca szczególną uwagę na obecność hot spotu Wi-Fi z darmowym dostępem do Internetu.
Muff to VoIP
muff wykorzystuje potencjał Internetu w codziennej komunikacji. Użytkownicy korzystający z sieci muff rozmawiają między sobą całkowicie za darmo. Jednocześnie mają oni pełną swobodę rozmów za pośrednictwem laptopa, komórki i stacjonarnego telefonu cyfrowego bez abonamentu i zobowiązań terminowych, zarówno w kraju jak i za granicą. Usługa eliminuje koszty roamingu, co oznacza, że stawka za połączenia do Polski jest zawsze taka sama, niezależnie od tego, z jakiego kraju dzwonimy. Wystarczy dostęp do Internetu. Dzięki temu, rozmowa z telefonem stacjonarnym w Orange (exTP) wiąże się z wydatkiem jedynie 4 gr. Natomiast koszty połączeń na telefony komórkowe w Polsce wynoszą 23 gr. za 1 minutę połączenia. Dzwoniąc z muff do USA musimy liczyć się z opłatą 10 gr/min zarówno na „komórkę”, jak i telefon stacjonarny.
Dodatkowo, dzięki możliwości rezerwacji własnego numeru w muff (opłata miesięczna 1 zł), użytkownicy mogą korzystać z indywidualnego numeru na telefonie komórkowym, tablecie, laptopie oraz telefonie cyfrowym w domu. Powoduje to ograniczenie kosztów za rozmowy, ponieważ nie ma potrzeby utrzymywania kilku numerów.
Plany rozwoju spółki
Prognozy muff zakładają pozyskanie w 2013 roku ok. 50 tys. użytkowników. Szacunki zarządu przewidują uzyskanie średniego miesięcznego przychodu na użytkownika (ARPU) w wysokości ok. 5 zł. Finalnie, kolejny rok muff planuje zamknąć przychodami sięgającymi 1,5 mln złotych.
Student – istota społeczna
Z badań przeprowadzonych przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z muff wynika, że blisko 95% studentów komunikuje się z bliskimi co najmniej kilka razy w tygodniu. Jednocześnie blisko 2/3 ankietowanych przyznaje, że będąc za granicą musi ograniczać te kontakty przez wysokie koszty roamingu. Studenci także coraz bardziej cenią sobie stały i darmowy dostęp do Internetu – 45 proc. ankietowanych jako jeden z głównych powodów wyboru miejsca spotkania ze znajomymi wskazuje dostęp do bezpłatnej sieci Wi-Fi.
„Student to „istota społeczna” - zawsze i wszędzie chce mieć nieograniczony kontakt z przyjaciółmi i rodziną. Nie ważne czy aktualnie studiuje w Hiszpanii, pracuje w Londynie czy też podróżuje po świecie. Bycie „social” to ważna część jego życia. Dlatego stale przegląda Facebooka, regularnie blipuje i dodaje zdjęcia na Pinterest. Co jednak zrobić by być w kontakcie z bliskimi, gdy ci nie mają dostępu do sieci? Odpowiedź na to daje muff –
1 złotówka podarowana na starcie to 25 minut rozmów z siecią TP SA, a użytkownicy muff rozmawiają między sobą za darmo” – przekonuje Robert Sababady.
Wysokie koszty rozmów i abonamentu telefonicznego od zawsze były obciążeniem dla zasobów studenckiego portfela. Szczególnie podczas pobytu za granicą lub wtedy, gdy chcemy porozmawiać z kimś aktualnie znajdującym się spoza krajem, koszty związane z rozmową telefoniczną często przekraczają finansowe możliwości żaków.
- muff jest marką stworzoną przez grupę telekomunikacyjną LoVo.
autor: Mariola Czapkiewicz