Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Dwójka
Michał Czyżewski 17.06.2015

Jak państwo może pomóc kulturze tradycyjnej?

– Uważam, że główną rolę w procesie podtrzymywania tej kultury powinny odgrywać samorządy – mówił Andrzej Kosowski, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca.
Jak przekazać następnym pokoleniom wiedzę i umiejętności z zakresu kultury tradycyjnej? (zdj. ilustracyjne)Jak przekazać następnym pokoleniom wiedzę i umiejętności z zakresu kultury tradycyjnej? (zdj. ilustracyjne)Jakub T. Jankiewicz/flickr/CC
Posłuchaj
  • "Przekaz międzypokoleniowy w kulturze tradycyjnej i rola państwa w tym zakresie" (Poranek Dwójki)
Czytaj także

Instytucja była w 2014 r. organizatorem Roku Kolberga, ale na tym nie zakończyła pracy związanej z kulturą tradycyjną. – Na pytanie, co będzie dalej po Roku Kolberga, naszą odpowiedzią jest Pracownia Muzyki Tradycyjnej. To potwierdzenie, że dalej chcemy zajmować się sprawami tradycyjnej kultury muzycznej i tanecznej – powiedział Andrzej Kosowski.

Pracownia zostanie uroczyście powołana 17 czerwca w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie podczas konferencji "Przekaz międzypokoleniowy w kulturze tradycyjnej i rola państwa w tym zakresie". Zdaniem Andrzeja Kosowskiego udział państwa jest kluczowy, należy jednak zachować w tej sprawie dużą ostrożność.

***

Prowadził: Piotr Kędziorek

Gość: Andrzej Kosowski (dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca), dr Weronika Grozdew-Kołacińska (etnomuzykolog, wokalistka, koordynatorka Pracowni Muzyki Tradycyjnej)

Data emisji: 17.06.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/kd