Czwórka
Darek Matyja 07.11.2020

Der Klassiker dla Bayernu

Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund 3:2 w klasyku ligi niemieckiej.

Mecz rozgrywany na Signal Iduna Park w ramach siódmej kolejki Bundesligi zapowiadany był jako jeden z piłkarskich hitów weekendu i nie zawiódł oczekiwań kibiców. Tempo gry było wysokie, padło dużo bramek, a na listę strzelców wpisali się napastnicy, których pojedynek miał być ozdobą meczu - Robert Lewandowski oraz Erling Haaland.

Bayern wygrał 3:2, a w pojedynku wspomnianych napastników padł remis 1:1. "Lewy" wpakował piłkę do siatki więcej razy, ale dwukrotnie po interwencji VARu jego bramki były anulowane. Zaliczona została tylko jedna, na 2:1 na początku drugiej połowy spotkania. Haaland trafił 2:3 w 83. minucie.

Dzięki wygranej ekipa z Bawarii odskoczyła Borussi na trzy punkty i prowadzi w ligowej tabeli.