Czwórka
Darek Matyja 12.11.2020

Polacy wygrali z Ukrainą w dniu Święta Niepodległości

Polscy piłkarze grający bez kilku podstawowych reprezentantów wygrali w Chorzowie z Ukrainą 2:0.

Niby to był tylko mecz towarzyski ale wygrana z Ukrainą i to w dniu Narodowego Święta Niepodległości z pewnością cieszy. Nasza drużyna narodowa występująca w Chorzowie bez kilku podstawowych graczy wygrała 2:0 po golach Krzysztofa Piątka (40. minuta) oraz Jakuba Modera (62. minuta). Wiele braw należy się także naszemu bramkarzowi - Łukaszowi Skorupskiemu, który wybronił kilka groźnych strzałów i... dopisywało mu szczęście, m.in. przy strzale z rzutu karnego Andrieja Jermolenki, po którym piłka trafiła w słupek.

Skład reprezentacji Polski w meczu z Ukrainą:
Łukasz Skorupski - Robert Gumny (78. Bartosz Bereszyński), Sebastian Walukiewicz, Paweł Bochniewicz, Maciej Rybus (79. Arkadiusz Reca) – Piotr Zieliński (46. Kamil Jóźwiak), Mateusz Klich, Jacek Góralski (62. Karol Linetty), Przemysław Płacheta (84. Sebastian Szymański) - Arkadiusz Milik (62. Jakub Moder), Krzysztof Piątek.

Teraz Polaków czekają dwa mecze w Lidze Narodów - 15 listopada na wyjeździe z Włochami i 18 listopada u siebie z Holandią.

Więcej o meczu Polaków oraz innych wydarzeniach sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.