PolskieRadio 24
Dominik Panek 18.10.2016

LM: Legia Warszawa przegrała z Realem Madryt

Po porażkach z Borussią Dortmund (0:6 u siebie) i Sportingiem Lizbona (0:2 na wyjeździe), piłkarze Legii Warszawa grali w Hiszpanii ze słynnym Realem Madryt. - Nie mamy nic do stracenia - mówił przed spotkaniem, w rozmowie z Andrzejem Janiszem, trener stołecznej drużyny Jacek Magiera.
Strzelec bramki dla Legii Warszawa - Miroslav RadovicStrzelec bramki dla Legii Warszawa - Miroslav Radovic

Piłkarze Legii Warszawa przegrali na wyjeździe z Realem Madryt 1:5 (1:3) w trzeciej kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Legia rozpoczęła spotkanie z Realem Madryt z dużym animuszem, nie przypominając bezradnej drużyny z poprzednich spotkań. Podopieczni Magiery mogli nawet objąć prowadzenie - w 12. minucie meczu Vadis Odjidja-Ofoe w dogodnej sytuacji trafił jednak w słupek. Po dobrym fragmencie gry Legii, do głosu doszli gospodarze - w 16. minucie trafił Bale, a po chwili było 2:0 po samobójczym golu Jodłowca.

Nadzieję kibicom stołecznej ekipy przywrócił indywidualną akcją Miroslav Radović. Rozgrywający Legii Warszawa wywalczył rzut karny, który sam zamienił na bramkę. Wynik do przerwy ustalił precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego Asensio.

W drugiej części gry Legia próbowała pokonać Keylora Navas, ale to Real strzelał kolejne bramki. Arkadiusz Malarza pokonali zmiennicy - Vazquez w 68. minucie i Morata na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Bramki: 1:0 Gareth Bale (16), 2:0 Tomasz Jodłowiec (20-samob.), 2:1 Miroslav Radovic (22-karny), 3:1 Marco Asensio (37), 4:1 Lucas Vazquez (68.), 5:1 Alvaro Morata (85.).

Sędzia: Ruddy Buquet (Francja)

Słady:

Real Madryt: Navas - Danilo, Varane, Pepe, Marcelo - Kroos, James, Asensio - Bale, Benzema, Ronaldo

Legia Warszawa: Malarz - Bereszyński, Czerwiński, Rzeźniczak, Hlousek - Moulin, Jodłowiec, Odjidja-Ofoe - Guilherme, Kucharczyk, Radović