Dominik Panek 13.07.2010

Liga Mistrzów: Lech Poznań wygrał z Interem

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Inter Baku 1:0 w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Jedynego gola w spotkaniu, rozegranym w stolicy Azerbejdżanu, zdobył Artur Wichniarek w 47. minucie spotkania.
Mistrzowie Polski wygrali zasłużenie, choć grali nie do końca konsekwentnie i nie zawsze kontrolowali wydarzenia na boisku. Poznaniacy, osłabieni brakiem kontuzjowanego Manuela Arboledy, potrafili jednak zdobyć decydującego i zachowac czyste konto w obronie.
W pierwszej połowie Lech przeprowadził kilka groźnych ataków, ale nie potrafił zdobyć gola. Bardzo aktywny był Wichniarek, który nie ograniczał się do czekania na piłkę, tylko konstruował akcje, wraz z Siergiejem Kriwcem, Sławomirem Peszką i Semirem Stiliciem. "Kolejorz" mógł zdobyć kilka bramek, ale Wichniarek nie trafiał w bramkę, a strzał Kriwca zablokowała obrona Interu. Azerowie też nie próżnowali i kilka razy groźnie zapuszczali się w okolice pola karnego Lecha.
Druga połowa rozpoczeła się dla mistrzów Polski idealnie. Szybką akcję przeprowadził Stilić, który dośrodkował, a Wichniarek wyprzedził zarówno obrońców, jak i bramkarza, dostawił nogę i wyprowadził Lecha na prowadzenie. "Kolejorz" próbował podwyższyć, między innymi pięknym strzałem pięta popisał się Marcin Kikut, ale to gospodarze przejęli inicjatywę. Dwie bramki mógł zdobyć znany z polskich boisk Robertas Poskus, ale ostatecznie gościom udało się zachować czyste konto i zapewnić sobie komfortową sytuację przed rewanżem.
Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane za tydzień w Poznaniu. Zwycięzca dwumeczu przejdzie do 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, a najbliższego rywala pozna już w piątek.