Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PAP
Michał Dydliński 06.07.2020

LOT rozważa przywrócenie połączeń do Stanów Zjednoczonych

Analizujemy możliwość uruchomienia dalekodystansowych rejsowych lotów pasażerskich do Stanów Zjednoczonych, jednak musimy brać pod uwagę restrykcyjne przepisy obowiązujące w tym kraju w związku z pandemią - mówi rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski.

- Dążymy do wznawiania kolejnych kierunków i zwiększenia częstotliwości rejsów. Analizujemy m.in. możliwość uruchomienia dalekodystansowych rejsowych lotów pasażerskich także do Stanów Zjednoczonych. Jednakże musimy brać pod uwagę restrykcyjne przepisy obowiązujące w tym kraju w związku z pandemią SARS-CoV-2 - powiedział Krzysztof Moczulski.

Restrykcyjne przepisy w USA

Jak dodał, pasażerów rejsów do i z USA obowiązują lokalne obostrzenia dotyczące możliwości przekroczenia granicy.

- Obecnie prawo wjazdu na teren USA mają przede wszystkim obywatele tego kraju, ich rodziny oraz osoby posiadające Zieloną Kartę. Rejsy uruchamiane od 1 lipca mają charakter rejsów specjalnych, znanych z ubiegłych miesięcy - tłumaczy.

lotnisko turystyka check in free shut 1200.jpg
Przed zagraniczną wycieczką warto sprawdzić przepisy wjazdowe kraju docelowego

LOT wraca głównie na europejskie niebo

LOT od 1 lipca rozszerzył swoją siatkę regularnych połączeń o rejsy międzynarodowe. Od 1 lipca z Lotniska Chopina można polecieć do Amsterdamu, Berlina-Tegel, Brukseli, Budapesztu, Bukaresztu-Otopeni, Duesseldorfu, Kijowa-Boryspolu, Pragi, Toronto, Wilna. Od 2 lipca do Oslo-Gardermoen, Wiednia, od 3 lipca do Seulu, Tokio-Narity.

Od 15 lipca LOT regularnie zacznie latać z Warszawy do Frankfurtu, Genewy, Hamburga, Katowic, Kopenhagi, Londynu-Heathrow, Lwowa, Mediolanu-Malpensa, Monachium, Odessy, Paryża-CDG, Sofii, Stuttgartu i Zurychu. Z kolei od 16 lipca do Ljubljany, Madrytu, Rygi, Tallina i Zagrzebia.



Od 1 lipca rząd zniósł zakaz połączeń lotniczych z szeregiem nowych krajów. Wśród nich są Czarnogóra, Gruzja, Japonia, Kanada, Albania, Korea Płd. i Ukraina.

PolskieRadio24.pl, PAP, md