Paweł Słójkowski 14.12.2013

Alpejski PŚ: Hirscher wygrał slalom gigant w Val d'Isere

Austriak Marcel Hirscher wygrał we francuskiej miejscowości Val d'Isere slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata. Drugi był Francuz Thomas Fanara. Na trzecim miejscu zawody ukończył Niemiec Stefan Luitz.
Marcel Hirscher zwyciężył w slalomie gigant w Val dIsereMarcel Hirscher zwyciężył w slalomie gigant w Val d'IserePAP/EPA/CHRISTOPHE KARABA

Najlepszy w pierwszy przejeździe Francuz Alexis Pinturault (14. w drugim) sklasyfikowany został na czwartym miejscu. Polacy nie startowali.
Hirscher wyprzedził Fanarę o 0,76 oraz Luitza o 1,09 s. W drugiej części zawodów najlepszym czasem popisał się Hirscher. dystansując o 0,32 Włocha Lukę de Aliprandiniego, o 0,46 kolejnego reprezentanta Włoch Roberto Naniego oraz o 0,76 Fanarę.
Zawodów nie ukończyli w pierwszym przejeździe lider klasyfikacji generalnej cyklu Norweg Aksel Lund Svindal i zajmujący drugą lokatę Amerykanin Ted Ligety, a także Austriacy Daniel Meier, Johannes Strolz, Magnus Walch, Włoch Massimiliano Blardone
a w drugim Szwajcar Elia Zurbriggen i Włoch Florian Eisath.
Dzięki sobotniemu sukcesowi Hirscher skrócił dystans dzielący go od lidera klasyfikacji generalnej cyklu Svindala do 25 punktów.