migrator migrator 21.01.2010

Lotos Gdynia zagra z mistrzyniami Euroligi

Koszykarki Wisły Can Pack Kraków i Lotsou Gdynia poznały rywalki w 1/8 finału Euroligi.

Koszykarki Wisły Can Pack Kraków i Lotsou Gdynia poznały rywalki w 1/8 finału Euroligi. FIBA Europe ogłosiła ranking 16 zespołów na podstawie którego ułożono zestaw par rozgrywek.

Mistrzynie Polski, koszykarki Lotosu Gdynia zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie i zostały rozstawione z 16. pozycji. Rywalkami gdynianek będą broniące tytułu mistrzyń Euroligi zawodniczki Spartaka Moskwa. Podopieczne Jacka Winnickego grały z mistrzyniami Rosji już dwukrotnie w tym sezonie Eurolidze. W obu pojedynkach górą były zawodniczki Spartaka.

Zawodniczki Wisły Can Pack Kraków również trafiły na swoje grupowe rywalki. Przeciwniczkami zespołu Jose Hernandeza, które zostały rozstawione z 3 pozycji, będą koszykarki węgierskiego MiZo Pecsi Pecs. W grupowych pojedynkach z Węgierkami krakowianki odniosły dwa zwycięstwa.