migrator migrator 14.05.2010

Grad bramek na MŚ w hokeju. Kanada deklasuje rywali

Do dwóch pogromów doszło w meczach drugiej fazy mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Dania sensacyjnie pokonała Słowację 6:0, a Kanada rozbiła Norwegię aż 12:1.

Słowacja przegrała z Danią 0:6 (0:6, 0:0, 0:0) w meczu grupy E drugiej fazy mistrzostw świata w hokeju na lodzie rozegranym w Kolonii. W drugim pojedynku wieczorem Finlandia wygrała z Białorusią 2:0 (0:0, 2:0, 0:0).

Tymczasem w meczu grupy F Kanada pokonała w Mannheim Norwegię 12:1 (1:1,7:0,4:0). W drugim pojedynku tej grupy Szwecja pokonała Łotwę 4:2.

Wyniki i tabela grupy E:

Słowacja - Dania 0:6 (0:6, 0:0, 0:0)

Bramki: dla Danii - Peter Regin (2), Philip Larsen (5), Mads Christensen (5), Morten Madsen (11)), Morten Green (13), Stefan Lassen (14). Kary - dla Słowacji - 14 minut; dla Danii - 2 minuty. Widzów: 4 400.

Finlandia - Białoruś 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Bramki: Jarkko Immonen (28), Juha-Pekka Hytonen (33). Kary: dla Finlandii - 6 minut; dla Białorusi - 12 minut. Widzów: 5270.

Kanada - Norwegia 12:1 (1:1, 7:0, 4:0)

Bramki: dla Kanady - Evander Kane - dwie (14, 39), Corey Perry (24), Marc Giordano (34), John Tavares - trzy (37, 46, 50), Rich Peverley (38), Steve Downie (39), Ray Whitney (39), Jordan Eberle (41), Matt Duchene (51); dla Norwegii - Jonas Holos (2). Kary: dla Kanady - 8 minut; dla Norwegii - 11 minut plus kara meczu dla Tommy Jakobsena. Widzów: 2670.

Szwecja - Łotwa 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Bramki: dla Szwecji - Paajarvi Svensson (1), Ekmann Larsson (6), Michael Nylander (15), Tony Martensson (58); dla Łotwy - Martins Karsums - dwie (1, 46). Kary - dla Szwecji - 8 minut; dla Łotwy - 4 minuty. Widzów: 3080.