migrator migrator 22.05.2010

NHL: Blackhawks o krok od awansu

Hokeiści Chicago Blackhawks są już o krok od awansu do wielkiego finału rywalizacji o Puchar Stanleya.

W trzecim meczu finału konferencji zachodniej NHL przeciwko San Jose Sharks pokonali rywali 3:2 po dogrywce i w systemie best-of-seven prowadzą już 3:0.
Po dwóch wygranych meczach w Kalifornii Jastrzębie udowodniły swoją wyższość nad Rekinami także na własnym lodowisku. O zwycięstwo nie było jednak łatwo - zwycięskiego gola strzelił w 13. minucie dogrywki Dustin Byfuglien.
Po pierwszej, bezbramkowej tercji, w drugiej oba zespoły strzeliły po bramce. Najpierw, grając w przewadze, akcję Sharks wykończył Patrick Marleau. Wkrótce jednak w podobnych okolicznościach wyrównał Patrick Sharp. W trzeciej tercji to gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Dave'a Bollanda, ale celnie odpowiedział ponownie Marleau i doszło do dogrywki.
Czwarty mecz zostanie rozegrany jutro, także w Chicago. Jeśli Blackhawks wygrają, staną przed szansą walki o czwarty w historii Puchar Stanleta - ostatni wywalczyli 39 lat temu. W drugiej parze półfinałowej Philadelphia Flyers prowadzi 2:1 z Montreal Canadiens.