Marcin Nowak 05.09.2010

Turcja i Słowenia w ćwierćfinale MŚ koszykarzy

Koszykarze reprezentacji Turcji awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata. Gospodarze turnieju pewnie pokonali w 1/8 finału Francję 95:77.
Mecz Australia-Niemcy podczas koszykarskich MŚMecz Australia-Niemcy podczas koszykarskich MŚfot. Reuters

W meczu, którego stawką będzie półfinał, zmierzą się ze Słoweńcami.

Turcy, którzy nie ukrywają, że przed własną publicznością chcą walczyć o medale. Nie mieli oni większych problemów z pokonaniem rywali.

Już do przerwy prowadzili piętnastoma punktami, a w dwóch ostatnich kwartach w pełni kontrolowali sytuację. Znakomicie zagrał znany z NBA Hidayet Turkoglu, który zdobył 20 punktów. Francuzom nie pomogło 21 punktów Borisa Diawa.

Turcja zagra teraz ze Słowenią, która także wysoko pokonała Australię - 87:58.

Wczoraj awans do 1/4 finału zapewnili sobie Serbowie (po wygranej 73:72 nad Chorwatami) oraz obrońcy tytułu - Hiszpanie (po pokonaniu Grecji 80:72).

Jutro grają między innymi faworyci całego turnieju Amerykanie, których rywalem w 1/8 finału jest Angola.