Aneta Hołówek 07.11.2010

Ligowe zwycięstwo Juventusu

Piłkarze Juventusu Turyn, rywale Lecha Poznań w Lidze Europejskiej, wygrali na własnym boisku z Ceseną 3:1 w meczu 10. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Alessandro Del PieroAlessandro Del Piero fot. PAP

Ponownie na listę strzelców wpisał się 36-letni Alessandro Del Piero.

Gospodarze źle rozpoczęli spotkanie, ponieważ w 11. minucie niespodziewanie stracili bramkę po strzale Luisa Jimeneza. Wyrównującego gola zdobył po pół godzinie gry z rzutu karnego Del Piero. To jego 180. bramka w barwach Juventusu w Serie A.
Przed przerwą do siatki rywali trafił jeszcze sprowadzony latem z Napoli Fabio Quagliarella, a dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Vincenzo Iaquinta.

Goście grali długo w osłabieniu, ponieważ w 41. minucie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył Maximiliano Pellegrino.

W tabeli włoskiej ekstraklasy zespół Starej Damy zajmuje czwarte miejsce, mając 18 punktów, cztery mniej od lidera - Lazio Rzym.

W związku z licznymi kontuzjami w drużynie, trener Luigi Del Neri przywrócił do pierwszej drużyny doświadczonych włoskiego obrońcę Fabio Grosso oraz bośniackiego pomocnika Hasana Salihamidzica, którzy występowali dotąd w rezerwach. Szansę debiutu w +dorosłym+ zespole otrzymał także pozyskany w lecie 18-letni duński środkowy obrońca Frederik Soerensen.

Kolejną niepokojącą wiadomością dla szkoleniowców i fanów turyńskiej ekipy jest uraz brazylijskiego pomocnika Felipe Melo, który po 19 minutach od pojawiania się na boisku w drugiej połowie opuścił je wskutek naciągnięcia mięśnia.

Pierwsze spotkanie z Lechem w rozgrywkach Ligi Europejskiej Juventus zremisował w Turynie 3:3.

Skład Juventusu: Marco Storari - Marco Motta, Leonardo Bonucci, Frederik Soerensen, Fabio Grosso - Simone Pepe, Momo Sissoko (57-Felipe Melo, 76-Hasan Salihamidzic), Alberto Aquilani, Claudio Marchisio - Fabio Quagliarella, Alessandro Del Piero (57-Vincenzo Iaquinta). Mecz w Poznaniu odbędzie się 1 grudnia.